خرید شال پوتین: قطعاً به تهران می‌روم

رئیس‌جمهوری روسیه در پی انتشار گزارش‌های ضد و نقیض رسانه‌ها به ویژه غربی‌ها و جنگ روانی و تبلیغاتی آنها مبنی بر احتمال لغو سفرش به ایران تاکید کرد که قطعاً به تهران خواهد رفت. به گزارش مهر به نقل از «آسوشیتدپرس»، «ولادیمیر پوتین» امروز در پی انتشار گزارش‌هایی از سوی رسانه‌ها مبنی بر لغو سفرش به تهران به علت گزارش‌هایی مبنی بر احتمال سوءقصد به وی در تهران تأکید کرد: البته من به ایران می‌روم. اگر من بخواهم به همه تهدیدهای مختلف و توصیه‌های سرویس‌های امنیتی ویژه گوش کنم؛ هیچ وقت نباید خانه را ترک کنم.
وی افزود که سفرش به تهران از مدتها قبل برنامه‌ریزی شده و وی با رهبران ایران درباره مسئله برنامه هسته‌ای گفت‌وگو خواهد کرد؛ گرچه هدف اصلی سفر بحث درباره مسائل مرزی در دریای خزر است.
پوتین همچنین بر لزوم حل موضوع هسته‌ای ایران از راه‌های مسالمت‌آمیز و اهمیت برقراری تماس مستقیم با تهران تاکید کرد.
لازم به ذکر است؛ در ادامه فضاسازی و جنگ روانی رسانه‌های غربی درباره سفر رئیس‌جمهوری روسیه به ایران، این رسانه‌ها امروز مدعی شدند که سخنگوی پوتین از احتمال انجام نشدن سفر وی به تهران بر اساس برنامه قبلی خبر داده است.
«آسوشیتدپرس» مدعی شد که «دیمیتری پسکوف» که در تهران به سر می‌برد، امروز به خبرنگاران گفته اطلاعی ندارد که سفر (پوتین به تهران) هنوز در برنامه قرار دارد.
در حالی که رسانه‌های غربی به شدت تلاش می‌کند تا با انتشار خبرهای دروغ و بی‌پایه و اساس همچون احتمال طرح ترور پوتین در ایران، به جوسازی و فضاسازی منفی علیه جمهوری اسلامی ایران بپردازند؛ این رسانه ادعا کرد: سخنگوی پوتین از بیان جزئیات بیشتر خودداری کرد، اما این به عنوان نشانه‌ای قوی در لغو سفر رئیس‌جمهور روسیه به تهران تعبیر شده است.
خبرگزاری «اینترفکس» روسیه دیروز در گزارشی ادعا کرده بود سرویس‌های امنیتی این کشور دریافته‌اند، گروهی از بمبگذاران انتحاری و آدم‌ربایان برای کشتن یا ربودن «ولادیمیر پوتین» طی سفرش به تهران تحت آموزش قرار گرفته‌اند، اما در این گزارش اشاره نشده که چه کسی ممکن است در پشت این طرح باشد.
به هرحال سفر پوتین به تهران از اهمیت خاصی برای کشورهای غربی و رسانه‌های جنجال‌ساز آنها برخوردار است، زیرا آمریکایی‌ها پس از ناکامی مأموریت رایس و گیتس (وزیران خارجه و دفاع آمریکا) در متقاعد کردن روسیه به همراه شدن با فشارهای غرب علیه جمهوری اسلامی ایران به سبب فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز آن، امید زیادی دارند تا سفر پوتین به تهران انجام نشود و در این راه، از انتشار خبرهای دروغ و بی‌پایه و اساس در رسانه‌های وابسته به خود، که نشان‌دهنده ماهیت اصلی گردانندگان این رسانه‌هاست، ابایی ندارند.