خرید شال ايميل به پليس فرانسه: ساركوزي، جاسوس موساد

روزنامه «لو فيگارو» نوشت: پليس قضائي فرانسه در حال بررسي يك نامه الكترونيكي است كه براي 100 تن از مقامات بلندپايه پليس ارسال شده و تأكيد دارد كه «نيكولا ساركوزي» رئيس‌جمهور اين كشور، عضو سازمان جاسوسي اسرائيل (موساد) بوده است.
به گزارش فارس، روزنامه فرانسوي «لو فيگارو» ـ چاپ پاريس ـ نوشت: اين نامه كه اواخر زمستان گذشته براي مسئولان بلندپايه پليس فرانسه ارسال شده بود تأكيد دارد كه ساركوزي، چهارمين جاسوس بلندپايه اسرائيل در فرانسه بوده است.
اين نامه كه عنوان آن «نفوذ موساد در حزب اتحاد براي جنبش ملي (حزب حاكم فرانسه). نيكولا ساركوزي: نفر چهارم» است، از سوي شخص ناشناسي نگاشته شده كه لو فيگارو از وي با عنوان «كلاغ الكترونيك» نام برده است.
اين نامه در ادامه با درج جمله «گند عفونت در راست تندرو: همه اينها از سر تا پا يك بازيچه است»، مي‌افزايد: «مناخيم بگين» نخست‌وزير اسبق اسرائيل در سال 1978 به «رافائل ايتان» فرمانده جاسوسي اسرائيل توصيه كرد تا با نفوذ در حزب دوگل، آن را به شريكي براي اسرائيل تبديل كند.
به نوشته «لو فيگارو»، ايتان در آن هنگام توانست سه تن را با نام‌هاي «پاتريك بالكاني» به عنوان رئيس شبكه، «پاتريك ديويديان» و «پير لولوش» را كه براي همكاري اعلام آمادگي كرده بودند جذب كند.
اين گزارش حاكي است بالكاني كه رياست شبكه جاسوسي موساد در فرانسه را بر عهده داشت در سال 1983 ميلادي، نيكولا ساركوزي را كه جوان آينده‌داري به نظر مي‌رسيد، جذب كرد تا وي به عنوان چهارمين مقام موساد در فرانسه مشغول به كار شود.
اين روزنامه فرانسوي ادامه مي‌دهد: در سال 1990 نيز «امانوئل ايزشليمن» كه معاون شهردار «اسنيار» بود به جمع اعضاي اين شبكه پيوست. وي كه از نزديكان ساركوزي بود عهده‌دار مسئوليت ارتباط‌گيري با مسئولان ايراني در فرانسه شد كه اين مسأله، خود عاملي براي قدرتمندتر شدن او شد؛ زيرا شهر «اسنيار» بيشترين ميزان اقليت ايراني را در خود جاي داده است.
گزارش‌هاي دريافتي حاكي است انتشار اين خبر، جنجال گسترده‌اي را در فرانسه و افكار عمومي اين كشور پديد آورده و مقامات فرانسوي در حال پيگيري اين موضوع هستند.