خرید شال با توصيه؛ كارمند متخلف، بازرس گمرك مي‌شود!

يکي از کارمندان گمرک که چندين بار به اتهام تباني در ترخيص کالا، رشوه و ارتشا دستگير شده است، در حال حاضر به عنوان بازرس در يکي از گمرکات کشور مشغول به کار است.

به گزارش خبرنگار «»، يکي از کارکنان گمرک به نام «ع ـ س» که دست‌كم سه بار به دليل اتهاماتي نظير تباني در ترخيص غير قانوني کالا، رشوه و ارتشا، قاچاق کالا، قصور و سهل‌انگاري در انجام تشريفات گمرکي توسط دستگاه قضائي دستگير شده، در يکي از گمرکات کشور به عنوان بازرس مشغول به کار مي‌باشد.
بنا بر اين‌ گزارش، پرونده نامبرده تا به حال چند بار توسط هيأت بدوي رسيدگي به تخلفات اداري گمرک مورد بررسي قرار گرفته که در برخي موارد منجر به صدور رأي مناسب گرديده، ليکن کارمند مذکور هر بار، با استفاده از ارتباطات خود موفق به شکستن آراي صادره شده است. 

اين گزارش مي‌افزايد: در تير ماه 84، چهار تن از نمايندگان مجلس، با ارسال نامه‌اي خطاب به رئيس وقت گمرک ايران، ضمن معرفي «ع ـ س»، درخواست مي‌کنند تا نامبرده را اعاده به خدمت نمايد كه اين توصيه مؤثر واقع شده و حتي پس از مدتي اين کارمند شناخته شده، به عنوان بازرس يکي از گمرکات مهم مشغول به کار مي‌شود. جالب اين‌که در گمرکات کشور، پست بازرسي در گمرک شهرستان‌ها تعريف نشده است!
البته اخیرا بعد از انتشار اخباری در این باره یک منبع آگاه اعلام کرده با این فرد برخورد و وی کنار گذاشته شده است.