خرید شال درد دل وزير دفاع آمريكا در جمع حاميان اسرائيل

در حالي كه به رغم اصرار «كوشنر»، وزير خارجه فرانسه، اعضاي اتحاديه اروپا با تشديد تحريم‌ها عليه ايران موافقت نكرده‌اند، روز دوشنبه «رابرت گيتس»، وزير دفاع آمريكا كه در يك مؤسسه نزديك به اسرائيل حضور يافته بود، اعلام كرد: همه گزينه‌ها در برخورد با ايران قابل اعتناست و خواستار ايجاد فشار بين‌المللي و تحريمات شديدتر در برابر تمايلات هسته‌اي جمهوري اسلامي شد.
بنا به گزارش سرويس بين‌الملل «»، گيتس در سخنراني خود در مؤسسه يهودي مسائل امنيت ملي گفت: در برابر دولتي با اين ماهيت، تنها يك جبهه متحد از كشورها، قادر به ايجاد فشار كافي بر ايران خواهد بود تا تمايلات هسته اي آن را متوقف كند؛ كشوري كه منبع مشكلات و بي ثباتي در منطقه است.
وي ادامه داد: «متحدان ما بايد همكاري به شدت نزديكي را با يكديگر براي داشته باشند و به قدرت به سمت تحريم‌هاي اقتصادي حركت كنند».
گيتس در جمع اين گروه كه حامي روابط بين آمريكا و منافع امنيتي اسرائيل است، گفت: «همان گونه كه بوش هم گفته، ما بايد در برابر اين رژيم، همه راه‌ها را باز نگه داشته، هيچ گزينه‌اي را حذف نكنيم».همچنين واشنگتن و تهران، علاوه بر مسائل اتمي، در رابطه با عراق نيز داراي اختلافاتي هستند.
گفتني است، شوراي امنيت سازمان ملل متحد تاكنون دو قطعنامه عليه ايران تصويب كرده، اما دور جديد تحريمات، با توافق قدرت‌هاي جهان تا نوامبر آينده به تعويق افتاده است.
اظهارات جديد گيتس، همزمان با ديدار «ايهود باراك» از واشنگتن براي مذاكره بر سر طرح مشترك ضدموشكي براي مقابله با حمله احتمالي ايران است.گيتس و باراك، قرار است روز سه شنبه در پشت درهاي بسته با هم ديدار كنند.
گيتس در اين مراسم، جمهوري اسلامي را يك رژيم مرتجع خواند و اعتراف كرد كه آمريكا به تنهايي توانايي توقف تمايلات هسته‌اي ايران را ندارد.