خرید شال عراق هیاتی بلندپایه به ترکیه می‌فرستد

نخست وزیر عراق امروز اعلام کرد، دولت متبوعش یک هیأت بلندپایه امنیتی و سیاسی را برای بحث و گفت‌وگو درباره بحران ایجاد شده میان دوطرف درباره فعالیت شورشیان حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» به آنکارا اعزام می‌کند.
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه رسمی دولت عراقبه نقل از نوری المالکی نخست وزیراین کشور آمده است: بغداد یک هیأت بلندپایه سیاسی و امنیتی را برای بحث و بررسی تحولات امنیتی اخیر در مرزهای مشترک میان عراق و ترکیه به آنکارا اعزام خواهد کرد.این بیانیه افزود: المالکی بر اهمیت فعال‌سازی کمیته مشترک سه جانبه عراق، آمریکا و ترکیه و اجرای توافقنامه‌های مشترک امضا شده میان دو کشور تاکید کرد.
دولت های عراق و ترکیه در 28 سپتامبر گذشته توافقنامه‌ای را امضا کردند که بر همکاری دو کشور در مبارزه با شورشیان کرد «پ.ک.ک» تاکید دارد.
المالکی بار دیگر بر پایبندی دولت خود به جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی حزب کارگران کردستان علیه همسایه خود ترکیه در راستای تمایل فراوان بغداد به حفظ امنیت و ثبات منطقه و کشورهای همجوار عراق تاکید کرد.
نخست وزیر عراق همچنین بر تمایل فراوان کشورش به برقراری بهترین روابط میان دو کشور همسایه (ترکیه و عراق) براساس حسن همجواری، منافع مشترک و عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر تاکید کرد.
لازم به ذکر است که طارق الهاشمی، معاون رئیس جمهورعراق نیز امروز برای دیدار با مقامهای ترکیه و بررسی موضوع ناآرامی‌های اخیر در مرزهای دوکشور، وارد آنکارا شد.