خرید شال احمدي‌نژاد: پوتين هيچ پيشنهاد هسته‌اي به ما نداد

احمدي‌نژاد در خصوص اين‌كه گفته مي‌شود رئيس‌جمهور روسيه براي ايران پيشنهاد هسته‌اي جديدي آورده گفت: هيچ پيشنهاد هسته‌اي مطرح نبود.
به گزارش فارس، محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهوري اسلامي كشورمان، صبح امروز (پنجشنبه) در حاشيه برگزاري اجلاس عمومي شوراي عالي استانها در گفتگو با خبرنگاران در خصوص دستاوردهاي سفر پوتين به تهران اظهار داشت: ديدارها بسيار خوب و در فضاي بسيار دوستانه و صميمي انجام شد.
وي با بيان اين‌كه در ديدار و گفت‌وگوها با پوتين مسائل دو جانبه، منطقه‌اي و بين‌المللي مورد بررسي قرار گرفت، افزود: ايران و روسيه در بسياري از موضوعات ديدگاه‌هاي يكساني دارند و در بخشي از مباحث نيز نظرات نزديك به هم داريم كه فكر مي‌كنيم دو كشور مي‌توانند روابط خود را مستحكم و خوب كنند.
رئيس‌جمهور با تأكيد بر اين‌كه ايران و روسيه دو كشور بزرگ و قدرتمند در سطح منطقه و جهاني هستند گفت: همراهي تهران و مسكو به نفع دو ملت و منطقه مي‌باشد.
احمدي‌نژاد سفر «ولاديمير پوتين» به تهران را آغاز فصل جديدي در مناسبات ايران و مسكو دانست و افزود: اجلاس خزر پيام‌هاي بي‌شماري را براي جهانيان داشت و مهمترين اين پيام نقطه اشتراك بين ملت‌ها و كشورهاي حاشيه درياي خزر بود.
وي با بيان اين‌كه مي‌توان در فضايي صميمي و مثبت گام‌هاي بسيار خوبي در منطقه درياي خزر برداشت، تصريح كرد: فضاي نشست سران كشورهاي حاشيه درياي خزر سرشار از صميميت بود.
رئيس شوراي عالي امنيت ملي، بيانيه تهران، برگزاري نشست وزراي خارجه گسترش همكاري‌‌هاي اقتصادي بين كشورهاي حاشيه درياي خزر و تدوين نظام نامه امنيتي درياي خزر را از ديگر پيام‌هاي مثبت اين اجلاس دانست.
احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه پيام ديگر اين اجلاس اين بود كه مي‌توان در يك فضاي دوستانه و مكمل در كنار هم بود اظهار داشت: اين نشست مي‌تواند الگويي براي همكاري‌هاي منطقه‌اي باشد.
وي با تأكيد بر اين‌كه ملت ايران در طول تاريخ هميشه مقتدر بوده است گفت: ملت ايران با برگزاري اين نشست نشان داد همچنان حرف دل ملت‌ها را مي‌زند و پيام‌آور صلح، دوستي و برادري براي جهانيان است.
رئيس‌جمهور با تاكيد مجدد بر مثبت و سازنده بودن نشست سران كشورهاي حاشيه درياي خزر بيان داشت: ديديم برخي كه نمي‌خواستند اين اجلاس برگزار شود و دنبال زياده‌خواهي بودند، جايگاه واقعي خود را ديدند و حال بايد آن را بپذيرند.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سؤال ديگري در خصوص اين‌كه گفته مي‌شود رئيس جمهور روسيه براي ايران پيشنهاد هسته‌اي جديدي آورده بود گفت: هيچ پيشنهاد هسته‌اي مطرح نبود بلكه ايشان پيام دوستي و همكاري همه جانبه را آورده بود كه ما نيز پيام ادامه همكاري‌ها و تاكيد بر اراده جدي بر عملي شدن توافقات را داشتيم.
وي ادامه داد: هر دو طرف اذعان كردند كه مصمم هستند كه نقطه‌نظرات و نكات اشتراك را گسترش دهند. رئيس جمهور همچنين در پاسخ به سؤال ديگري درباره اينكه آيا رئيس‌جمهور روسيه در سفر به تهران قول پايان نيروگاه اتمي بوشهر را داده است گفت: فكر مي‌كنم اين اتفاق خواهد افتاد و روس‌ها كارشان را در نيروگاه بوشهر انجام خواهند داد.