خرید شال لاريجاني: پوتين حامل پيام هسته‌اي بود

علي لاريجاني در پاسخ به سوالي مبني بر اين كه آيا پوتين پيام خاصي را براي ايران در سفر به تهران داشته است گفت: بله نظر خاصي را بيان داشتند و ديدگاهي را مطرح كردند كه در حال بررسي است.
به گزارش ايسنا، ‌دكتر علي لاريجاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان در حاشيه هشتمين همايش سراسري روحانيون ارتش جمهوري اسلامي ايران با اشاره به مذاكرات هفته آينده‌اش با خاوير سولانا گفت: سه‌شنبه آينده در رم با سولانا ديدار مي‌كنم.
وي گفت: كار اصلي ما در بحث هسته‌يي در حال حاضر با آژانس است. ما در حال حاضر وارد اجراي مداليته همكاري با آژانس شده‌ايم.
لاريجاني با اشاره به سفر پوتين به ايران و رفع مشكلات بر سر نيروگاه بوشهر گفت: بحث‌هاي خوبي در اين زمينه انجام شد؛ اينكه چگونه مراحل كار در نيروگاه بوشهر انجام شود و نظر پوتين در اين زمينه بسيار روشن بود كه چه وقت كار بايد صورت گيرد. فكر مي‌كنم به زودي كارهاي مربوط به نيروگاه بوشهر انجام شود.
وي گفت: قبلا كارشناسان بر روي مراحل كار مذاكراتي را داشتند.
دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان در پاسخ به اينكه آيا توافق جديدي را در زمينه بوشهر در اين مذاكرات روز گذشته به انجام رسانده‌ايد؟ گفت: مسايل اصلي كار انجام شده و مباحثي اداري باقي مانده است.
وي در پاسخ به اينكه پوتين اعلام كرده است سه ماه قبل از راه اندازي نيروگاه سوخت ارسال مي شود در حالي كه قبلا اعلام كرده بودند شش ماه قبل از راه اندازي سوخت بايد ارسال شود گفت: كار نيروگاه بوشهر در سطح بالايي پيش رفته است و ما زمان زيادي نداريم. الان فقط بايد رفتار مالي و همكاري‌هاي عملياتي‌شان مشخص شود.
لاريجاني در پاسخ به اين سوال كه آيا پوتين پيام خاصي را براي ايران با توجه به اظهارات مقام معظم رهبري مبني بر اينكه بر روي پيشنهادات روسيه تامل مي‌كنيم داشته است گفت: بله نظر خاصي را بيان داشتند و ديدگاهي را مطرح كردند كه در حال بررسي است.
وي در خصوص پيام پوتين به ايران اظهار داشت، وي در خصوص اينكه آيا پيام پوتين درباره مساله هسته‌يي بوده است گفت: بله اين مساله هم بوده است.
لاريجاني از ارايه توضيحات بيشتر در اين خصوص خودداري كرد و توضيحات بيشتر در اين خصوص را به زمان ديگر و موقعي مناسب موكول كرد.
وي در خصوص مذاكرات ايران و آژانس گفت: مذاكراتي كه در هفته گذشته انجام شد مذاكرات خوبي بود. سوالات مطرح شده است و بنا شده اين نظرات در حضور كارشناسان يك بار ديگر بررسي شود.