خرید شال کنسرت شجريان در تبريز لغو نشده است

مدیر اجرایی پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از لغو برگزاری نمایشگاه مطبوعات به دلیل برپایی کنسرت محمدرضا شجریان در این شهر خبر داد. محمد محمدپور معاون فرهنگی ارشاد استان آذربایجان شرقی و مدیر اجرایی پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در گفتگو با مهر، با اعلام این خبر گفت: متاسفانه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با در اختیار قرار دادن سالن امیرکبیر به ما موافقت نکرده است و با اینکه نخستین روز اجرای کنسرت استاد شجریان (9 آبان ماه) در واقع یک روز بعد از اختتامیه نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز (8 آبان ماه) است، این هماهنگی با ما انجام نشده است و در واقع برگزاری نمایشگاه مطبوعات که هر ساله با استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان مواجه می شد، تا این لحظه ملغی است.
وی در این باره افزود: مسئولان امر در توضیح اقدام خود به ما گفته اند که برگزاری کنسرت استاد شجریان نیاز به هماهنگی های پیشینی و اولیه دارد و آنها نمی توانند سالن امیرکبیر را برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات در اختیار ما بگذارند.
محمدپور اضافه کرد: با توجه به اینکه یونسکو امسال (2007) را سال مولانا نامگذاری کرده و در ایران نیز از 5 تا 11 آبان هفته گرامیداشت این شاعر بزرگ است، اجرای برنامه های فرهنگی و کنسرت هایی از این دست پیش بینی شده است. از سوی دیگر برگزاری نمایشگاه مطبوعات در جنب نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز حائز اهمیت بسیار است و باید از ابتدا هماهنگی های لازم با ما انجام می شد. با این وجود ما در حال حاضر و به خاطر برگزاری یک اقدام هنری، مخالفتی با آن نمی کنیم.
مدیر اجرایی پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز همچنین با اشاره به کمبود فضای فیزیکی در این نمایشگاه، امکان برگزاری نمایشگاه مطبوعات را در مکان دیگری منتفی دانست و گفت: با توجه به اینکه برای تمامی 25 هزار متر مربع از فضایی که برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در اختیار ما گذاشته شده، برنامه ریزی های مشخصی صورت گرفته است، امکان برگزاری نمایشگاه مطبوعات در مقیاس پائین تر وجود ندارد مگر اینکه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران فضای بیشتری را در اختیار ما بگذارد.
پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با حضور بیش از هزار ناشر داخلی و خارجی و با همکاری استانداری، شهرداری تبریز، نهادها، ادارات و کارخانجات استان آذربایجان شرقی از سوم تا هشتم آبان ماه و در محل دائمی نمایشگاه های بین الملی تبریز برگزار می شود.