خرید شال انفجار در خطوط نفتی کرکوک

انفجار درخطوط نفتی کرکوک، کشته شدن سه زن در شهر حله، ترور رئیس پلیس منطقه الریاض و کشف چند انبار مهمات، مهم‌ترین تحولات امنیتی امروز عراق است.
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، منابع امنیتی عراق امروز اعلام کردند: صبح امروز خطوط نفتی غرب کرکوک آتش گرفت.
سرهنگ «صدرالدین عبدالله» از ارتش عراق درباره این حادثه گفت: افراد مسلح ناشناس خطوط انتقال نفت را درغرب کرکوک که نفت خام را به پالایشگاه این شهر انتقال می داد، منفجر کردند.
از سوی دیگر پلیس کرکوک اعلام کرد: «عبدالله الجبوری»، رئیس پلیس منطقه الریاض ـ از توابع شهر کرکوک ـ امروز از عملیات ترور جان سالم به در برد که در این عملیات دو تن از محافظانش زخمی شدند.
از سوی دیگر، ارتش آمریکا امروز اعلام کرد: چهارشنبه گذشته در پی هدف قرار گرفتن یک دستگاه گشتی وابسته به نظامیان آمریکایی در استان صلاح‌الدین درشمال بغداد یک نظامی آمریکایی کشته و 3 تن دیگر زخمی شدند.
همچنین ارتش آمریکا گزارش داد: نیروهای ائتلاف دو منزل را که به عنوان زندان موقت از آن استفاده می‌شد، کشف کردند و درپی آن، 5 گروگان را نیز آزاد کردند.
در پی این عملیات همچنین دو انبار مهمات پیدا شد و 6 عراقی که از زندان‌ها محافظت می‌کردند، دستگیر شدند.
خبر دیگر از استان بابل این‌که امروز در پی شلیک چند فروند خمپاره به یک منطقه مسکونی در شمال شهر حله، دست کم سه زن کشته شدند.
همچنین استاندار کربلا امروز (جمعه) اعلام کرد: کربلا در دو روز آخر ماه جاری، مسئولیت امنیتی را از نیروهای آمریکایی تحویل می‌گیرد و به این مناسبت مراسم نظامی نیز برگزار می‌شود.