خرید شال بررسي علت استعفاي لاريجاني در مجلس

نائب رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس فردا علت استعفاي لاريجاني را بررسي مي‌كند.
 
محمدنبي رودكي نائب رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در گفتگو با خبرگزاري فارس از بررسي علت استعفاي لاريجاني در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس خبر داد و گفت: كميسيون امينت ملي و سياست خارجي مجلس پس از بررسي اين موضوع علت استعفاي لاريجاني را اعلام خواهد كرد.
وي با مثبت ارزيابي كردن روند كار لاريجاني در بحث هسته‌اي كشور اظهار داشت: من به عنوان نائب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس روند كار لاريجاني را روند قابل قبولي مي‌دانم. وي افزود: تلاش و پيگيري‌هاي ايشان و اداره جلسات و ملاقات در روند بحث هسته‌اي ايران نشان مي‌دهد كه لاريجاني در دوره مسئوليت خود موفق بوده است. نائب رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس به مصاحبه‌‌هاي لاريجاني اشاره كرد و گفت: ايشان در مصاحبه‌هاي خود نسبت به تهديدات آمريكا خيلي مقتدرانه برخورد مي‌كرد به طوريكه در يكي از مصاحبه‌هايي كه اخيراً داشت اعلام كرد كه اگر آمريكا كوچكترين حمله و عمليات نظامي عليه ايران انجام دهد اسرائيل را روي ويلچر خواهد ديد. وي افزود: اتخاذ اينگونه موضع گيري‌ها كه موضع نظام بود، اقتدار نظام و اقتدار در موضع‌گيري‌ها را مي‌رساند كه لاريجاني در اين بعد موفق عمل كرد. رودكي با بيان اينكه رفتاري كه لاريجاني در مسئوليت شوراي عالي امنيت ملي داشت از نظر ما رفتاري مطلوب ارزيابي مي‌شود، اظهار داشت: لاريجاني به جهت توانمندي‌هاي فردي و علمي و دارا بودن دكتراي فلسفه از نظر فلسفه و منطق آگاهي علمي خود را در مذاكرات به خوبي به كار مي‌گرفت. وي به نقش مثبت لاريجاني در مذاكرات ايران با آمريكا در بحث عراق اشاره كرد و گفت: شوراي عالي امنيت ملي با آغوش باز، مذاكرات درباره امنيت عراق در بغداد را پيگيري كردند اما توفيقي از طرف آمريكايي‌ها حاصل نشد. نائب رئيس كمسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه به مذاكرات لاريجاني و سولانا در هفته جاري اشار كرد و گفت: با پيش آمدن اين استعفا و رفتن يك مسئول خدمتگزار از پست مهم و عالي كشور هيچگونه مشكلي در مذاكرات پيش نخواهد آمد. وي افزود: آمريكايي‌ها و فرانسوي‌ها نبايد تصور كنند كه با رفتن لاريجاني تغييراتي در مواضع نظام پيش خواهد آمد بلكه موضع نظام همان ادامه غني‌سازي زير نظر آژانس بين‌المللي و دفاع از حقوق هسته‌اي ايران است و اميدواريم كه به زودي شاهد بازگشت پرونده هسته‌اي ايران به آژانس انرژي اتمي باشيم.