خرید شال 2 گورستان جدید در شرق و غرب پایتخت

شهردار تهران پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید صیاد شیرازی با بزرگراه شهید بابایی از آغاز کار اجرایی احداث 2 گورستان در شرق و غرب تهران خبر داد.
به گزارش مهر، دکتر محمدباقر قالیباف در این باره گفت: یکی از معضلات شهر تهران که هنوز به قوت خود باقیست، بحث مربوط به گورستان است و ما فقط بهشت زهرا (س) را در جنوب تهران داریم. به همین دلیل شهرداری تهران در برنامه و طرح جامع خود احداث دو گورستان در شرق و غرب شهر را در دستور کار دارد که کلیت آن در شورای اسلامی شهر هم به تصویب رسیده است.
وی افزود: منطقه احداث گورستان‌ها مشخص شده، اعتبارات آن پیش بینی شده و اقدامات آغاز شده اما این پروژه هم مانند سایر پروژه‌ها با مشکل معارضین روبرو است که امیدواریم با حل این معضل کار را زودتر به اتمام برسانیم.
به گفته قالیباف برخی شهروندان درخواست دارند تا اموات خود را در اطراف امامزاده‌ها و محل‌هایی از شهر دفن کنند که این کار به مصلحت شهر و بهداشت شهر نیست اما ما به هر قیمتی که شده باید این 2 گورستان را آماده کنیم.
شهردار تهران درباره پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید صیاد شیرازی با بزرگراه شهید بابایی گفت: این پروژه به نام دو امیر سرافراز ارتش اسلام نام گرفته است که هرکدام از آنان جزو نمونه ها و نوادر این کشور بودند.
وی شهید صیاد شیرازی را فردی متدین، حزب الهی و در مدیریت و اخلاص و شجاعت بی نظیر دانست و گفت: شهید بابایی نیز مردی بزرگ بود که در اوج گمنامی و مظلومیت به شهادت رسید.
به گفته قالیباف پروژه مذکور در حالی با 2 میلیارد تومان هزینه به بهره‌برداری رسید که هزینه رفع معارضین آن به حدود 12 میلیارد تومان رسید و این کار وقت بسیار زیادی از پروژه گرفت و زمان 9 ماهه پیش‌بینی ما به 2 سال ختم شد.
وی افزود: در این زمینه باید تدبیری اتخاذ شود که مشاوران در این راستا می‌توانند نقش موثری ایفا کنند. این در حالی است که تغییر تکنولوژی ساخت هم می تواند یکی از تدابیر ما باشد.
شهردار پایتخت در ادامه به برخی دست‌اندازهای موجود در خیابان‌های شهر اشاره کرد و گفت: این چاله‌ها و دست‌اندازها به دلیل خرابی آسفالت نیست بلکه هم‌سطح نبودن دریچه‌ها که کار آن مربوط به شهرداری نیست مشکل‌ساز شده است.
وی با بیان اینکه در برخی موارد دریچه‌ها سرقت می‌شود و این موضوع خطرآفرین است، گفت: به رغم این‌که این کار وظیفه شهرداری نیست اما ما در طرح جهادی 137 در دو هفته گذشته به طور متمرکز به این موضوع پرداختیم و بر اساس آماری که تا 3 روز قبل وجود دارد 7000 دریچه را همسطح سازی کردیم و ظرف دو هفته آینده این کار را برای همه دریچه‌ها انجام خواهیم داد.