خرید شال احمدی نژاد: دام اسرائیل در قالب کنفرانس پائیز

رييس‌جمهور با اشاره به كنفرانس موسوم به «صلح پاييزي» تاكيد كرد: امروز دوران اين كه عده‌اي خيال كنند مي‌توانند در گردهمايي براي ملت فلسطين تصميم‌گيري كنند، گذشته است و اين مساله به عنوان موضوعي جهاني فقط با حضور و صحنه‌گرداني ملت فلسطين حل خواهد شد.
به گزارش ايسنا دكتر محمود احمدي‌نژاد عصر يكشنبه در جلسه هيات وزيران با اشاره به اين كه تصميمات اتخاذشده درباره فلسطين بدون حضور فلسطينيان، به حل مساله منجر نخواهد شد و نفعي براي اين ملت ندارد، افزود: كشورهاي منطقه بايد با حفظ هوشياري، مراقب باشند در دام نشست موسوم به كنفرانس پاييزي گرفتار نشوند و زمينه سوءاستفاده دشمنان را فراهم نكنند.
رييس‌جمهور با بيان اين كه دشمنان در صدد تضعيف روحيه مقاومت درمردم فلسطين هستند، تصريح كرد: امروز رژيم صهيونيستي در سراشيبي اضمحلال قرار دارد و به همين دليل دشمنان مي‌خواهند با برگزاري اجلاس پاييزي فرصت تجديد روحيه براي اين رژيم فراهم كنند.
دكتر احمدي‌نژاد مساله فلسطين را مورد توجه همه ملت‌هاي عالم و همچنين تجلي مقاومت يك ملت مظلوم به نمايندگي از همه بشريت دانست و اظهار داشت: كساني كه رژيم صهيونيستي را ايجاد كرده‌اند و از اين رژيم جعلي حمايت مي‌كنند، به هيچ عنوان نمي‌توانند در حل اين مساله دخالت کنند و نقش ميانجي داشته باشند.
رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به فرمايشات مهم و راهگشاي رهبر انقلاب در روز عيد فطر، تصريح كرد: همه دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه شوراي فرهنگ عمومي بايد با برنامه‌ريزي دقيق، صرفه‌جويي را در ميان مردم و دستگاه‌هاي اجرايي تبيين و ترويج كنند.
دكتر احمدي‌نژاد همچنين نقش صدا و سيما و وزارتخانه‌هاي فرهنگ و ارشاد اسلامي ، آموزش و پرورش، علوم، تحقيقات و فن‌آوري و بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي را در نهادينه‌كردن فرهنگ صرفه‌جويي و پرهيز از اسراف در جامعه حائز اهميت دانست و گفت: صدا و سيما بايد از طريق برنامه‌هاي مناسب و جذاب، روح و فرهنگ صرفه‌جويي و خودداري از اسراف را به مردم منتقل كند.
رييس‌جمهور در پايان گفت: وزرا و مسوولان دستگاه‌ها نيز بايد زمينه صرفه‌جويي در بخش‌هاي تحت مديريت خود را فراهم و اين مساله را براي كاركنان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها تبيين كنند.