خرید شال تهدید ابومازن به استعفا و غافلگیری رایس

یک روزنامه عرب زبان به نقل از منابع آگاه فاش کرد که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار اخیر خود با وزیر امور خارجه آمریکا، تهدید کرده است در صورتی که اسرائیل تحت فشارهای آمریکا قرار نگیرد؛ از سمت خویش استعفا خواهد کرد.
به گزارش مهر، یک مقام فلسطینی بلندپایه روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه «الاخبار» ـ چاپ لبنان ـ اظهار داشت: «ابومازن»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار روز چهارشنبه گذشته با «کاندولیزا رایس»، وزیر امور خارجه آمریکا، تهدید کرد در صورتی که دولت آمریکا، اسرائیل را برای امتیازدهی به تشکیلات خودگردان با هدف پیشبرد روند صلح، تحت فشار قرار ندهد؛ وی از سمت خویش استعفا خواهد کرد.
این مقام فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، افزود: ابومازن در دیدار با رایس نشان داد که برای حضور در کنفرانس صلح بوش که آمریکا چندان به آن اهتمام نمی‌ورزد، تمایلی ندارد.
به گفته این مقام، ابومازن همچنین خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که آمادگی ندارد تا خود را قربانی محبوبیت ایهود اولمرتی کند که بهانه می آورد امتیازدهی به فلسطینی‌ها (برگرداندن حقوق غصب شده مردم فلسطین به آنها)، محبوبیت وی را کاهش می‌دهد.
این مقام بلندپایه فلسطینی اعلام کرد که رایس در این دیدار از صراحت لهجه ابومازن غافلگیر شد، اما وی به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اطمینان داد که اولمرت به فلسطینی‌ها امتیازاتی خواهد داد، اما این مسئله به زمان نیاز دارد و به سرعت اتفاق نخواهد افتاد.
ابومازن در این دیدار درباره وقوع انتفاضه جدید بر ضد اسرائیل هشدار داد و تصریح کرد که بعید است (این بار) با وعده‌هایی همچون طرح نقشه راه و حمایت مالی از تشکیلات خودگردان، فلسطینی‌ها را فریب داد.