خرید شال شهرداری تهران مجاز به فروش برج لعل شد

بر اساس مصوبه امروز شورای شهر تهران، به شهرداری اجازه داده شد که برج لعل را با در نظر گرفتن کف قیمت حدود 83 میلیارد تومان به فروش برساند. به گزارش مهر، خسرو دانشجو در جمع خبرنگاران پس از برگزاری غیر علنی جلسه چهل و هفتم شورا در خصوص مصوبات جلسه امروز خاطرنشان کرد: برج لعل در خیابان میرداماد واقع است و شهرداری در طول سالیان گذشته در خواست فروش آن را که به صورت نیمه کاره است داشته که در جلسه امروز با توجه به توجیهات مناسب شهرداری در این خصوص، اعضای شورا نیز با این درخواست موافقت کردند.
سخنگوی شورا تصریح کرد: قیمت کف 82 میلیارد و 783 میلیون تومان برای فروش این برج مد نظر گرفته شده است که مطابق نظر کارشناسی است.
وی همچنین به اعتراض فرمانداری تهران به مصوبه شورا درخصوص الزام شهرداری به انجام فعالیت های قرآنی اشاره کرد و افزود: فرمانداری این فعالیت ها را در حوزه فعالیت های سازمانها و نهادهای دیگر دانسته است و شورا با انجام اصلاحاتی مقرر کرده است تا شهرداری در این خصوص هماهنگی و همراهی لازم را با سازمانها و نهادهای ذی ربط انجام دهد تا اعتراض فرمانداری نیز بر طرف گردد.
خسرو دانشجو همچنین از موافقت شورا با خرید هتل لاله مشهد توسط شهرداری خبر داد و یادآور شد: شهرداری مجاز شده است که تا سقف 10 میلیارد تومان نسبت به خرید این هتل جهت کارمندان و پرسنل خود اقدام کند و اعضای شورا با این شرط موافق این موضوع بوده اند.
سخنگوی کمیسیون عمران و توسعه شورای شهر افزود: طرح تدقیق محدوده جنوبی تهران نیز به تصویب شورا رسید و بر اساس آن مقرر شده است که عملیات تدقیق محدوده شهر تهران در جنوب و جنوب غربی شهر نیز با توجه به انجام آن در شمال تهران صورت پذیرد.