خرید شال پیشنهاد اختصاص ردیف بودجه برای مترو

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اختصاص ردیف بودجه مشخص برای مترو تهران بسیاری از مشکلات موجود را در این خصوص برطرف می‌کند و تأثیر عمده‌ای در توسعه حمل و نقل عمومی تهران خواهد داشت.
مهندس سیدجعفر تشکری هاشمی در گفت‌وگو با مهر، ضمن ارائه این پیبشنهاد خاطر نشان کرد: توسعه مترو همواره به جهت کاستی‌های موجود در زمینه اعتبارات دچار مشکل بوده و اختصاص ردیف مشخص در بودجه کشور برای توسعه مترو تهران می‌تواند نگرانی‌ها در این زمینه را برطرف کند.
وی اقدام مجلس در افزایش سهم مترو در حمل و نقل شهری به 30 درصد را مثبت ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم نمایندگان مجلس به این پیشنهاد مطرح شده نیز مانند گذشته با دید مثبت بنگرند تا اعتبارات مترو هر ساله به سرنوشت مسائل دیگر گره نخورد و این بودجه تحت تأثیر سلیقه‌های مختلف دچار مشکل نشود.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: توسعه مترو در کلانشهرها تنها راه حل اساسی مشکل ترافیک و حمل و نقل شهری است و تعامل مجلس ضمن ایجاد امیدواری در این خصوص فرصت ارزنده‌ای در صورت تحقق جهت توسعه مترو فراهم می‌آورد.
تشکری هاشمی خاطر نشان کرد: توسعه مترو نباید تحت تأثیر مسائل مختلف قرار بگیرد و اختصاص ردیف مشخص می‌تواند از تأثیر سوء برخی تصمیم گیریهای مقطعی جلوگیری نماید.