خرید شال وزیر كشور به كویت رفت

وزیر كشور برای حضور در نشست وزیران كشور همسایگان عراق در رأس هیأتی وارد كویت شد و مورد استقبال «شیخ جابر المبارك الصباح»، معاون اول نخست وزیر، وزیر كشور و دفاع كویت قرار گرفت.
به گزارش شبكه خبر، مصطفی پورمحمّدی قرار است در سفر سه روزه خود به كویت، ضمن شركت در چهارمین نشست وزیران كشور همسایگان عراق كه عصر امروز در این كشور برگزار می‌شود، با شماری از همتایان خود و نیز مقام‌های بلندپایه كویتی دیدار و گفتگو كند.
وزیران كشور جمهوری اسلامی ایران، عربستان، سوریه، اردن، تركیه و كویت افزون بر همتایان مصری و بحرینی آنان و نیز نمایندگان دبیر كل سازمان ملل و اتحادیّه عرب در چهارمین نشست وزیران كشور همسایگان عراق ضمن بررسی اوضاع امنیتی ناآرام عراق، درباره آثار آن بر امنیّت منطقه بحث و گفت‌وگو خواهند كرد.
در این نشست، وزیران كشور همسایگان عراق همچنین راه‌های كنترل پیامدهای منفی اوضاع امنیتی ناآرام عراق بر منطقه، توصیه‌های نشست‌های پیشین، تعیین راهبرد امنیّتی برای مبارزه با تروریسم و نیز راه‌های كمك به عراق برای تحكیم امنیت در این كشور را بررسی می‌كنند.
اولّین نشست سالانه وزیران كشور همسایگان عراق در سال 2004 در تهران و پس از آن در استانبول تركیه و پارسال در جدّه عربستان برگزار شد.