خرید شال جليلي: از مشورت لاریجانی بهره ميگيرم

دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در پایان مذاکرات خود با مقامات اروپایی در رم و هامبورگ این مذاکرات را مثبت ارزیابی و اعلام کرد همچنان در آینده از مشورت های علی لاریجانی مسئول سابق پرونده هسته ای ایران در مذاکرات هسته ای بهره خواهد گرفت .

سعید جلیلی در بازگشت از سفر 4 روزه به اروپا در فرودگاه مهرآباد تهران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا علی لاریجانی نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ، از این پس نیز عضو هیئت مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته ای خواهد بود گفت: ما همچنان از مشورت های ایشان در موضوع هسته ای استفاده خواهیم کرد .

در پی استعفای لاریجانی از دبیری شورای عالی امنیت ملی در روزهای اخیر برخی مسئولان و رسانه های غربی از احتمال تغییر مواضع ایران در مذاکرات هسته ای سخن گفتند و تلاش کردند این استعفا را نشانه اختلاف در مواضع هسته ای مقامات ایران معرفی کنند.

لاریجانی در سفر 4 روزه هیئت مذاکره کننده ایرانی به اروپا و مذاکره با خاویر سولانا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، رومانو پرودی نخست وزیر ایتالیا و فرانک اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان ریاست هیئت ایرانی را بر عهده داشت .

سفر لاریجانی به اروپا با هدف برگزاری چهارمین دور مذاکرات وی با سولانا پیش از استعفای وی برنامه ریزی شده بود.