خرید شال صفوی: واشنگتن توان جنگ سوم را ندارد

دستیار و مشاورعالی رهبر معظم انقلاب در امور نیروهای مسلح ظرفیت سیاسی و اقتصادی آمریکا را برای راه اندازی جنگ سوم در منطقه و باز کردن جبهه جدیدی ناکافی خواند و در عین حال تاکید کرد : باید از لحاظ نظامی آمادگی کامل داشته باشیم.

به گزارش مهر، سردار سرلشگر “سیدیحیی رحیم‌صفوی” پنجشنبه ‌شب در جمع اعضای جامعه اسلامی دانشجویان در حسینیه جماران تاکید کرد آمریکایی‌ها سه مشکل در حمله به ایران دارند ، مشکل اول چگونگی واکنش ایران است ، آنها هنوز نمی‌دانند ایران با قدرتی که دارد چه بلایی بر سر آن‌ها می‌آورد.

وی افزود : امروز آنها در دسترس و هم مرز با ما هستند و سیاسیون و نظامی‌های واشنگتن به خوبی می دانند که این به چه معناست .

فرمانده سابق سپاه پاسداران همچنین یاد آور شد که رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به تازگی اعلام کرده است که نیروی زمینی این‌کشور در حال فروپاشی است.

دستیار و مشاورعالی فرمانده کل ‌قوا در امور نیروهای مسلح انرژی را مشکل دوم آمریکایی‌ها در حمله به ایران خواند و گفت : ‪ ۲۵‬درصد کل نفت جهان در آمریکا مصرف می‌شود، هنوز جنگ نشده قیمت نفت به یکصد دلار رسیده‌است بنابراین اگر یک ترقه در خلیج فارس زده شود ، قیمت نفت به بیش از ‪ ۲۰۰‬دلار خواهد رسید.

وی‌در تبیین مشکل سوم با تاکید به‌نگرانی آمریکا درقبال وضعیت اسرائیل، به اوضاع نابسامان این رژیم اشاره و خاطرنشان کرد : کابینه ایهود اولمرت نخست‌وزیر رژیم اشغالگراسراییل درحال فروپاشی‌است و قرار است او و همدستانش برای فساد مالی محاکمه شوند.

صفوی درعین حال ایران را کشوری قدرتمند خواند و تاکیدکرد: باید ازلحاظ نظامی آمادگی کامل داشته باشیم همچنانکه نیروهای مسلح ایران در هوشیاری اطلاعاتی و توسعه تجهیزاتی قرار دارند.

سردار صفوی در ادامه تحلیل خود از محیط جدید امنیت بین‌المللی و منطقه خاورمیانه شرایط جهان‌ ومنطقه خاورمیانه را فوق‌العاده پیچیده، حساس، و سرنوشت ساز خواند وتصریح کرد : جهان در شرایط بسیار فوق‌العاده ای قرار دارد.

وی افزود : شناخت این شرایط جدید کمک می‌کند تا با مسایل جهانی و منطقه‌ای منفعلانه برخورد نکنیم بلکه کنش‌گری تاثیرگذار در روابط بین‌المللی و منطقه‌ای بنفع مصالح ،منافع وامنیت ملی باشیم.

فرمانده سابق سپاه پاسداران عصر کنونی را از نظر امنیتی عصر عدم‌اطمینان،قطعیت، سیال بودن امنیت و ناپایداری استراتژیک خواند.

سردار صفوی با اشاره به افزایش نا امنی درجهان و خاورمیانه طی ‪ ۵‬سال اخیر گفت : اکنون وضعیت برای آمریکا هم قابل پیش‌بینی نیست.

وی در همین زمینه به نتایج تحقیق یک موسسه بین‌المللی از مردم ‪ ۵۲‬کشور جهان اشاره کرد و گفت : نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که اکثر مردم این کشورها خواستار کاهش تسلط آمریکا برجهان و خروج نیروهای آمریکایی از عراق هستند.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور نیروهای مسلح با اشاره به بی‌اعتنایی دولتمردان آمریکایی به افکار عمومی جهان افزود: این در حالی است که بوش چند روز پیش مجددا بر طبل جنگ کوبید و از جنگ سوم صحبت کرد.

وی آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل و منشا تروریسم دولتی در جهان و خاورمیانه خواند و گفت : سیاست‌های توسعه‌طلبانه آنها عامل ناامنی در منطقه خاورمیانه است.

سردار صفوی پیش بینی کرد هرچند ممکن است آمریکایی ها‪ ۱۶۰‬هزار نیروی خود را به تدریج از عراق خارج کنند اما پایگاههای نظامی‌شان را در عراق،افغانستان و جنوب خلیج فارس برای سالیان متمادی حفظ خواهند کرد .

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان این‌که آمریکا در تک قطبی کردن جهان و اجرای طرح خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شده ، تاکید کرد که جهان کنونی به سمت چند قطبی شدن قدرت در حال حرکت است.

وی معتقد است آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان دو قدرت مطرح خواهند بود و قدرتهای سیاسی مانند چین و هند نیز در حال شکل‌گیری است.

سردار صفوی با اشاره به این‌که روسیه در مقابل یک جانبه‌گرایی آمریکا ایستاده است، افزود: روس‌ها برای کسب جایگاه قبلی و تبدیل‌شدن به‌یک وزنه‌و قدرت بزرگ در حال حرکت هستند.

وی همچنین با بیان اینکه خاورمیانه اسلامی در حال شکل‌گیری است، گفت: در حال حاضر خاورمیانه به سمت مقابله با سیاستهای آمریکا و صهیونیسم حرکت کرده است.

سردار صفوی گفت : موازنه قوا در نظام بین‌المللی نسبت به دوران جنگ سرد تغییر یافته و اکنون الگوهای برخورد ایدئولوژیک واقتصادی فراتراز جهت گیری ژئوپولتیک قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برخوردها جنبه تمدنی و فرهنگی یافته است ، اظهارداشت: توسعه حوزه‌های فرهنگی و تمدنی برای قدرت‌های بزرگ مطرح است و منطقه تماس قدرتها را حوزه تمدنی و نفوذ و تاثیرگذاری آن‌ها تعیین می‌کند.

سردار صفوی تصریح کرد : الگوهای جدید برای هندسه جهانی ناظر به‌پیدایش مفاهیم جدید از قدرت مبتنی بر فرهنگ، اقتصاد ، سیاست و امنیت است.

مشاور عالی فرمانده کل قوا در نیروهای مسلح با تاکید بر این که جهان اسلام می‌تواند به یک قدرت بزرگ جهانی تبدیل شود به تشریح عوامل توانمندسازی جهان اسلام پرداخت و در این زمینه به وسعت سرزمینی کشورهای اسلامی ، موقعیت برتر ژئو پلتیک و ژئو استراتژیک و ژئو اکونومیک و جمعیتی اشاره کرد.

وی افزود : میزان ذخایر نفتی منطقه خاورمیانه به تنهایی ‪ ۷۴۲‬میلیارد بشکه نفت است در حالی که این میزان ذخایر در آمریکا ‪ ۳۰‬میلیارد بشکه نفت است.

دستیار و مشاورعالی فرمانده کل‌قوا در امور نیروهای مسلح به بیداری ملت های اسلامی اشاره کرد و گفت: خیزش ، آزادی خواهی و استقلال طلبی در کشورهای اسلامی روبه گسترش است.

سردار صفوی مکه و مدینه را قلب جغرافیایی و ایدئولوژیک جهان اسلام و ایران قلب سیاسی جهان اسلام خواند.