خرید شال معرفي مربي تيم ملي فوتبال، تا ده روز ديگر

دبیر كمیته انتقالی فدراسیون فوتبال از انتخاب سرمربی تیم ملی در ده روز آینده خبر داد.

علی رغبتی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر با اشاره به برگزاری جلسه كمیته انتقالی فدراسیون فوتبال در روز گذشته گفت : در این جلسه محور بحث راجع به تیم ملی بود و ملاك های اصلی برای سرمربی تیم ملی مشخص شد.

مدیر كل دفتر نظارت و ارزیابی ورزش قهرمانی افزود : تحصیلات آكادمیك ، تجربه در میادین مختلف ، آشنایی با فوتبال ایران ، تسلط بر زبان انگلیسی و یا حداقل یك زبان فراگیر ، سابقه بازیگری در تیم های بزرگ از مسائل مختلفی است كه حتماً سرمربی آینده تیم ملی باید داشته باشد.

رغبتی تاكید كرد : 70 روز تا فرصت ارائه لیست تیم ملی به فوتبال برای رقابت های مقدماتی جام جهانی فرصت داریم.

وی افزود : كمیته انتقالی بسیار اعتقاد دارد كه بهتر است یك مربی خوب برای تیم ملی انتخاب شود هر چند مدتی از زمان ما را بگیرد.

رغبتی حداكثر زمان معرفی كادر فنی را تا 15 آبان ذكر و تصریح كرد : تا نیمه آبان قطعاً سرمربی تیم ملی معرفی می شود و با این حساب سرمربی آینده تیم ملی می تواند دو ماه برای انتخاب لیست 50 نفره فیفا زمان داشته باشد.

دبیر كمیته انتقالی فدراسیون با رد این شایعه كه برای مذاكره با برخی از مربیان به اروپا رفته بود گفت : هر مربی كه نامزد حضور روی نیمكت تیم ملی باشد برای این مهم باید به این سفر كند و در كشور خودمان با او مذاكره كنیم.

وی درباره حذف نام صفایی فراهانی و نبی از سایت فیفا گفت: آقای صفایی فراهانی بارها از فیفا خواسته بود، نام او را به عنوان رئیس فدراسیون از سایت فیفا حذف كند ولی درباره حذف نام آقای نبی از این سایت به عنوان دبیر كل فدراسیون فوتبال یك اشتباه صورت گرفته است و از فیفا درخواست كرده ایم این اشتباه را اصلاح كند.

رغبتی در خصوص پیشنهاد فدراسیون فوتبال قطر برای انجام دادن بازی دوستانه تیم ملی این كشور با تیم كشورمان اظهار كرد : انتخاب سرمربی تیم در اولویت اول قرار دارد و از طرفی ما هنوز رسما پیشنهادی دریافت نكرده ایم اما قصد داریم هرچه زودتر سرمربی تیم انتخاب شود تا فرصت آماده سازی تیم از دست نرود.