خرید شال مخالفت كانادا با رای دادن زنان نقاب‌دار

بر اساس لایحه‌ای كه دولت محافظه‌كار كانادا ارائه كرده است، زنان مسلمان این كشور از این پس اجازه ندارند با صورت پوشیده در انتخابات شركت كنند. به گزارش شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری فرانسه از اوتاوا پس از آنكه دولت محافظه‌كار كانادا با سازمان انتخابات این کشور درباره شرایط و مقررات برگزاری انتخابات سراسری در این كشور دچار اختلاف شد، مقامات كانادا تصمیم گرفتند، در روند برگزاری انتخابات تغییراتی ایجاد كنند و زنان مسلمان را مجبور کنند بدون نقاب در انتخابات شرکت کنند. دولت كانادا در لا یحه‌ای كه دیروز جمعه ارائه كرد از واجدان شرایط رای‌دهی در این كشور خواسته است، بدون نقاب در انتخابات شرکت کنند. همچنین این افراد باید دو كارت شناسایی به همراه داشته باشند، یا اینكه فردی همراه آنها باشد كه بتواند آنها را ضمانت كند. مارك مایراند مدیركل انتخابات كانادا در این باره اعلا م كرد: هیچ جایی در قانون تصریح نشده است كه زنان مسلمان موظف هستند، هنگام رای دادن صورت خود را آشكار کنند.
 
طبق قوانين جاري نيازي به ارائه کارت شناسايي عکس‌دار براي راي دادن نيست. دولت دست راستي هارپر زير فشار سياسي که از يک شهرداري کوچک در استان کبک شروع شد و در آن زنان با مقعنه نه زنان حجاب‌دار بايستي صورت خود را نشان مي‌دادند.
در استان انتاريو در انتخابات اخير در 10 اکتبر احزاب در اين مورد خواستند که براي راي دادن زنان که صورتشان پوشيده است بايد صورت خود را به نماينده سازمان نظارت بر انتخابات نشان دهند.مسئول اين سازمان شجاعانه در مقابل نخست‌وزير که از وي مي‌خواست صورت پوشيده‌ها را ممنوع کند ايستاد که چنين قانوني نيست؛ وقتي مي‌شود از طريق پست راي داد چرا نشود با صورت پوشيده راي داد. وي گفت اگر مي‌خواهيد قانون را در مجلس فدرال به راي بگذاريد.