خرید شال پ‌ک‌ک: آزادی سربازان ترکیه، بزودي

حزب کارگران موسوم به پ.ک.ک که مدتی است چند سرباز ترکیه را به اسارت گرفته، اعلام کرد که در حال بررسی آزادی این افراد است.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پ.ک.ک امروز شنبه اعلام کرد که در حال بررسی درخواست یکی از نمایندگان مجلس ترکیه برای آزادی 8 نظامی ترک است که یک هفته پیش به اسارت گرفته شدند.

“احمد ترک” یکی از اعضای کرد پارلمان ترکیه که گروه وی (حزب جامعه دموکراتیک) اغلب متهم است که با جدایی طلبان کرد ارتباط دارد، خواستار آزادی این سربازان بدون هیچگونه آسیبی بر آنان شده است.

در همین رابطه رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه لحظاتی پیش تهدید کرد که این کشور در زمانی که نیاز باشد از مرزهای شمالی عراق وارد این کشور خواهد شد و علیه جدایی طلبان کرد اقدام خواهد کرد موضوعی که امروز و پیش از اظهارات اردوغان رایس به شدت نسبت به این نیت ترکیه هشدار داده است.

گرچه ترکیه تاکنون علناً ربوده شدن این افراد را تائید نکرده اما پس از بیانیه پ.ک.ک مبنی بر دستگیری این سربازان و پخش تصاویر و نوارهای ویدیوئی از آنان آنکارا اعلام کرد که ظاهراً این سربازان در اسارت هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه “مراد کرائیلان” از رهبران اصلی گروه پ.ک.ک در سخنانی اعلام کرده است که او فکر می کند آزادی سربازان طولی نخواهد کشید.

وی افزود ما آماده ایم درباره این مسئله با هرهیئتی که اختیار گفتگو برای آزادی این نظامیان را داشته باشد گفتگو کنیم.

روز گذشته نشست بین گروههای عراقی و ترک برای یافتن راه حلی برای این مسئله بدون نتیجه به پایان رسید.

همچنین در رویدادی دیگر در حدود 1 هزار نفر از شهروندان ترکیه با تظاهراتی در مقابل سفارت آمریکا در آنکارا، این کشور را متهم کردند که با بی اعتنایی به اقدامات تروریستی این گروه به نوعی از آنها حمایت می کند.

شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر پ.ک.ک شعارهایی بودند که دراین تظاهرات به گوش می رسیدند.