خرید شال حبس ابد برای قاتل شطرنجي روسیه

دادگاهي در مسكو، امروز (دوشنبه)مردي را كه مرتكب 48 فقره قتل شده بود و قصد داشت تا براي پر كردن همه خانه‌هاي شطرنج مرتكب 64 قتل شود، به حبس ابد محكوم كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آسوشيتدپرس از مسكو، با محكوميت اين قاتل زنجيره‌اي بدترين پرونده تاريخ قتل‌هاي زنجيره‌اي روسيه بسته شد.
مجازات «الكساندر پوچشكين» كه ادعا كرده بود براي پر كردن 64 خانه شطرنج مرتكب 60 قتل شده است يكي از سخت‌ترين پرونده‌هاي روسيه براي صدور حكم آن بوده كه با كمك چندين نفر از مقامات قضايي اين كشور انجام گرفت.
پوچشكين اولين قتل خود را در سال 1992 با قتل دوستش مرتكب شد كه آن را اولين عشق خود به قتل توصيف مي‌كند.
خواندن حكم وي توسط قاضي 45 دقيقه طول كشيد كه در اين مدت وي با دست‌هايي بسته در قفسه‌اي شيشه‌اي نگهداري مي‌شد. زمانيكه قاضي در پايان قرائت رأي از او پرسيد كه آيا متوجه مجازات خود شده است وي گفت:” كر نيستم”.
قرار است كه وي در زندان تحت درمان‌هاي رواني نيز قرار بگيرد. وي روز چهارشنبه نيز توسط هيئت منصفه دادگاه گناهكار شناخته شده بود.
وي در جريان تحقيقات اعتراف كرد كه 60 نفر را كشته است و 3 تلاش او نيز براي كشتن سايرين ناكام مانده است اما بررسي‌هاي قضايي تنها توانست 48 قتل توسط او را به اثبات برساند. اكثر قربانيان «پوچشكين» در پارك «بيتسا» در جنوب مسكو از سال 2001 تا 2006 به قتل رسيده بودند.
به گفته دادگاه اين مجرم قربانيان خود را كه اكثراً الكلي‌ها، بي‌خانمان‌ها و افراد كهنسال بوده‌اند، با وعده نوشيدن «ودكا» به خانه مي‌برده و آنها را مي‌كشته است.
11 نفر از اين افراد در سال 2001 كشته شده‌اند كه 6 نفر از آنها تنها در يك ماه به قتل رسيده‌اند. قتل‌هاي وي از سال 2005 به طور فجيع تري انجام مي‌شد و با ضربات متعدد چكش به سر و در پايان شكستن بطري «ودكا» روي سر آنها انجام مي‌شده است.

تا پيش از اين بدترين پرونده قتل‌هاي زنجيره‌اي روسيه در سال 1992 مربوط به مردي بود كه مرتكب قتل 52 كودك و زن جوان در طي 12 سال شده بود.