خرید شال عربستان: حمله به ایران نتیجه معکوس دارد

وزیر خارجه عربستان سعودی گفته است که حمله نظامی علیه ایران، نتیجه معکوس خواهد داشت.
شاهزاده سعود الفیصل، همزمان با سفر ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی به بریتانیا، گفت حمله به ایران، به اقدام تلافی جویانه آن کشور خواهد انجامید.

وزیر خارجه عربستان سعودی به بی بی سی گفت هر نوع حمله به ایران، ممکن است منطقه را با بی ثباتی روبرو کند و خسارت های زیاد اقتصادی به‎بار آورد.

او گفت: “این یک منطقه بی ثبات و ناپایدار است و اقدام نظامی در این دریاچه کوچک یا خلیج که بسیاری از منافع اقتصادی جهان را در بر می گیرد مانند رها کردن یک گاو بزرگ در یک مغازه چینی فروشی است”.

شاهزاده سعود الفیصل، از آنچه برخورد دوگانه غرب با مساله هسته ای در ایران و اسرائیل خواند انتقاد کرد. او گفت: “شما باید یکدست عمل کنید. نمی توانید استثنا قائل شوید. داشتن استاندارهای دوگانه چیزی است که سیاست ها را از بین می برد و این استاندارد دوگانه که به اسرائیل اجازه می دهد رآکتور هسته ای بسازد و حتی بهانه تامین برق را هم ندارد، بلکه اسلحه می سازد، چیزی است که مشکل تکثیر سلاح های کشتار جمعی را در خاورمیانه آغاز می کند”.

آمریکا ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای متهم می کند و جورج بوش رئیس جمهور ایالات متحده، پیشتر هشدار داده است که دستیابی تهران به سلاح هسته ای، جهان را به جنگ جهانی سوم خواهد کشاند.

شماری از اعضای دولت آمریکا نیز در صورت خودداری ایران از پذیرش قطعنامه های بازدارنده سازمان ملل متحد، خواستار حمله به آن کشور شده اند.

در این میان، بریتانیا، بزرگترین متحد آمریکا، فقط خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران است.