خرید شال وزارت نفت: سهميه‌بندي گاز منتفي است

معاون وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي گاز ايران گفت: موضوع سهميه‌بندي گاز در کشور به طور كامل منتفي است. به گزارش واحد مركزي خبر، سيدرضا کسائي‌زاده با تکذيب خبر سهميه‌بندي گاز در فصل زمستان افزود: به هيچ وجه برنامه‌اي براي سهميه‌بندي گاز در کشور نداشته‌ايم و در آينده نيز نداريم.
 
وي با اشاره به اين‌که مصرف گاز در كشور به دو عامل «ميزان برودت هوا» و «مصرف مشتركان» بستگي دارد، گفت: با توجه به افزايش 5 تا 6 برابري مصرف گاز بخش خانگي در فصل زمستان، موازنه گاز در اين فصل هميشه منفي بوده به اين مفهوم كه ميزان مصرف بيشتر از ميزان توليد است.
کسائي‌زاده با بيان اين‌که در زمستان، اولويت با بخش خانگي است، افزود: در اين فصل، صنايع و نيروگاه‌هاي کشور بايد از سوخت دوم استفاده کنند.
 
وي ابراز اميدواري كرد، با پلکاني شدن قيمت گاز در کشور و همچنين صرفه‌جويي مشترکان، امسال نيز همچون سال‌هاي گذشته، فصل زمستان را به خوبي پشت سر گذاريم.
کسائي‌زاده از مشترکان گاز درخواست كرد، به الگوي مصرفي اعلام شده براي هر استان توجه ويژه داشته باشند و خارج از اين الگو مصرف نکنند. معاون وزير نفت در پايان گفت: شرکت ملي گاز ايران با همه توان و صحت کامل در عملكرد تأسيسات گازي آماده خدمات‌رساني به مشترکان گاز در سراسر کشور در فصل زمستان است.