خرید شال پیکر قیصر امین‌پور فردا تشییع می‌شود

پیکر زنده‌یاد قیصر امین‌پور، فردا با حضور شاعران و دوستداران او، از مقابل انجمن شاعران تشییع می‌شود. به گزارش مهر، پیکر این شاعر فقید و استاد ادبیات، فردا ساعت 9 صبح، از مقابل انجمن شاعران ایران واقع در خیابان دکتر شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز، نبش کوچه شهید نعمتی به سمت بهشت زهرا(س) تشییع می‌شود.انجمن شاعران برای دفن پیکر زنده‌یاد امین‌پور در قطعه هنرمندان درخواستی را ارائه کرده که تاکنون پاسخی به آن داده نشده است. با این حال به احتمال قوی، وی در قطعه هنرمندان به خاک سپرده می‌شود.
 
در اين حال مراد امین پور پدر زنده یاد قیصر امین پور که هم اکنون در مسیر دزفول به سمت تهران در حرکت است از به خاک سپردن پیکر فرزند خود در زادگاهش “گتوند” خبر داد. مراد امین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب گفت: ما در گتوند و تا ساعات اولیه صبح امروز از درگذشت او اطلاع نداشتیم اما به محض شنیدن این خبر ناگوار به سمت تهران حرکت کردیم تا پیکر قیصر را تحویل بگیریم و برای دفن در گورستان گلزار شهدای گتوند، به این شهرستان منتقل کنیم.
پدر این شاعر فقید، ضمن اظهار اطلاع از اخبار منتشره از سوی خبرگزاری ها و بسیاری از سایت های خبری که در آن به نقل از خانه شاعران ایران، زمان و مکان انجام مراسم خاکسپاری را ساعت 9 صبح فردا و در بهشت زهرا (س) تهران اعلام کرده اند، گفت: پیکر قیصر امین پور صد درصد در گتوند به خاک سپرده خواهد شد.
وی افزود: ما صبح فردا (چهارشنبه) پیکر را تحویل می گیریم و ساعت 9 صبح فردا آن را به گتوند منتقل خواهیم کرد. به احتمال بسیار زیاد مراسم خاکسپاری نیز صبح روز پنجشنبه 10 آبان برگزار می شود.
پدر مرحوم قیصر امین پور اضافه کرد: درحال حاضر بسیاری از علاقه مندان و دوستداران قیصر و آثار او در گتوند در انتظار انتقال پیکر او به این شهرستان هستند.
همچنین امرالله نجف پور و مسعود امین زاده دو تن از بستگان قیصر امین پور در گفتگو با مهر، انتقال پیکر قیصر امین پور را به گتوند مورد تاکید قرار دادند.
 این شاعر از دست رفته تا پایان دوره متوسطه در گتوند زندگی می کرد و پس از آن به تهران نقل مکان کرد. قیصر امین‌پور که چند سال پیش در اثر یک سانحه تصادف به شدت آسیب دید، کلیه خود را از دست داد و از آن موقع هر هفته مجبور به انجام دیالیز بود. وی حدود ساعت 3 صبح امروز بر اثر ایست قلبی در بیمارستان دی تهران درگذشت.شاعران، نویسندگان و دوستان زنده‌یاد قیصر امین پور صبح امروز با حضور در بیمارستان دی، نام شاعر «خسته از خاطرات بایگانی» را در «ستون تسلیت‌ها» به یادگار گذاشتند. ورودی کلینیک تخصصی قلب بیمارستان دی، از دقایق اولیه صبح امروز، شاهد حضور مهمانانی ناخوانده بود که برای آخرین وداع با پیکر بی‌جان و دفتر زنده قیصر امین‌پور به آنجا آمده بودند.محمدرضا شفیعی کدکنی، اسماعیل امینی، صابر امامی، محمدرضا و گروس عبدالملکیان، فاطمه راکعی، عبدالجبار کاکایی، ساعد باقری، سهیل محمودی و بسیاری دیگر از شاعران در دیدار آخرین حضور داشتند.در میان مسئولان فرهنگی اما تنها چهره احمد مسجدجامعی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس فعلی کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران به چشم می‌خورد که در چنین ضایعه‌های ناگواری، بی‌توجه به خط فکری و تنها به احترام شعر و ادب حضور می‌یابد.فاطمه راکعی، مدیر انجمن شاعران ایران که به زحمت توانست در میان اشک‌هایش، راهی برای گفت‌وگویی کوتاه باز کند، در خصوص برنامه‌های انجمن پیش از خاکسپاری امین‌پور گفت: شاعران و حاضران در بیمارستان را دعوت می‌کنیم تا با حضور در خانه شاعران جوان، فقدان قیصر امین‌پور را در کنار یکدیگر و برای یکدیگر، تحمل‌پذیر کنیم.شاعران، دوستان و خانواده امین‌پور، خسته و حسرتمند، از بیمارستان راهی انجمن شاعران شدند تا جای خالی قیصر را در صندلی‌ها، اتاق‌ها و راهروهای آنجا نظاره کنند.