خرید شال آغاز احداث بزرگترین هتل خورشیدی جهان در كيش

كلنگ احداث بزرگترین هتل خورشیدی جهان در كيش و طي مراسمي به زمين خورد.

به گزارش خبرنگار ، در هفته ای که گذشت در سال روز تولد کوروش کبیر مراسم آغاز عملیات احداث نخستین و بزرگترین هتل 7 ستاره جهان مجهز به انرژی خورشیدی و نیز افتتاح تالار بزرگ و چند منظوره “جمشید ” باحضور جمعی از مسولان، تعدادي از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرنگاران حوزه گردشکری در کیش برگزار شد.

برای بوشش خبری این مراسم شمار زیادی از خبر نگاران رسانه هاي مختلف وارد کیش شده بودند اما جمع کوچکی از آن ها در مراسم حضور یافتند. مراسمی که به علت ناهماهنگی به جای روز در شب بر گزار شد.

سازنده و مالک این دو مجموعه بزرگ حسین ثابت، سرمايه گذار ايراني است که پیش از این پنج مجموعه توریستی – تفریحی از جمله هتل داریوش و پارک دلفین ها و باغ پرندگان را در كيش ساخته و به بهره برداری رسانده است.

وي در گفت و گو با خبرنگاران اظهار امید واری کرد که بیش از پیش از حمایت های معنوی و قانونی دولت و مقامات محلی در کیش و سایر نقاط ایران برخوردار باشد.

وي افزود: جدیت و حساسیت شدید مسولان كشور برای اجرا شدن فوری و کامل اصل 44 قانون اساسی بشتوانه اصلی و مایه دلگرمی و امیدواری سرمایه گذارانی است که قلبشان برای رشد و توسعه و قدرت اقصادی ایران می تپد.

گفتنی است هتل 7 ستاره خورشیدی کورش قرار است با هزینه ای بالغ بر یکصد و شصت میلیارد تومان ظرف مدت دو تا سه سال در زمینی به مساحت یکصد هزار متر مربع و شصت و هزار مترمربع متر مربع زیربنا در كيش ساخته شود.

با عنایت به اصل 44 و نیاز جدی کشور به سرمایه گذاری های کلان خارجی ایجاب می کند که مسئولان از راه های مختلف از سرمایه گذاران ایرانی دلسوز حمایت بیشتر و جدی تر به عمل آورند.