خرید شال انتقال پیکر قیصر امین پور به زادگاهش

بعد از درخواست شورای شهر گتوند از مسئولان کشوری برای انتقال پیکر قیصر امین پور به آن شهر، مسعود امین زاده – دایی شاعر فقید قیصر امین پور – از جلب رضایت همسر و دختر او برای دفن پیکرش در شهرستان گتوند خبر داد.

امین زاده با اشاره به متوقف ماندن کار بررسی 5 دفتر قیصر امین پور برای یافتن یادداشتی از او درباره محل دفن اش، گفت: طبق آخرین صحبت هایی که من، پدر و بستگان پدری قیصر با همسر و فرزند او داشتیم، آنها با وجود تمایل به دفن پیکر شاعر در تهران، نهایتاً رضایت خود را برای انجام مراسم خاکسپاری در گتوند و دفن او در گورستان این شهر اعلام کردند.

وی افزود: این کار بسیار دوستانه و با توافق و رضایت همسرش انجام شده است و آنها قانع شدند تا پیکر قیصر در زادگاهش دفن شود؛ به همین خاطر دیگر نیازی به بررسی وصیت نامه ای مکتوب – در صورت وجود – و یادداشت های قیصر که احتمال داده می شد او در آنها محل دفن اش را اعلام کرده باشد، نبود و این کار انجام نشد.

این خویشاوند مرحوم قیصر امین پور اضافه کرد: اگر نیاز به انجام کاری اداری برای انتقال جسد از بهشت زهرا به گتوند باشد، امروز آن را انجام می دهیم و با قیصر به سمت گتوند حرکت خواهیم کرد. قرار شده است این انتقال با هواپیما انجام شود. البته ما هنوز بلیت این سفر را نگرفته ایم و در صورت لغو شدن سفر هوایی از راه زمینی به گتوند خواهیم رفت.

امین زاده همچنین درخصوص محل دفن او در شهرستان گتوند گفت: اینکه پیکر قیصر در گورستان اصلی شهر (گلزار شهدا) یا در زمین بزرگی کنار آن دفن شود، بستگی به نظر شورای شهر و ستاد بزرگداشت قیصر امین پور دارد که در خوزستان تشکیل شده است.

شنیده ها از اختصاص زمینی به مساحت یک هکتار در جوار گلزار شهدای گتوند و احداث مجتمعی فرهنگی به نام آن شاعر در این مکان حکایت می کند.

همچنین کمال میان آبادی – مدیر اجرایی ستاد بزرگداشت قیصر امین پور در خوزستان – در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری جلسه ای با مدیرکل ارشاد و سایر مسئولان فرهنگی و نیز اعضای انجمن شعر جوان و دیگر تشکل های ادبی این استان خبر داد و گفت: در این جلسه چگونگی استقبال از پیکر قیصر امین پور و انجام مراسم خاکسپاری در شهرستان گتوند تصمیم گیری خواهد شد.

شورای شهر گتوند به دنبال وصول شکایت پدر و مادر قیصر امین پور به فرمانداری، در بیانیه ای که به امضای “سلیمان اسکندری راد” رئیس شورای شهر گتوند رسیده، خواستار انتقال پیکر آن شاعر فقید به زادگاهش شده است. در این بیانیه آمده است: به اطلاع عموم ملت پارسی زبان و پارسی دوست ایران عزیز می رساند که پاک نهاد امین پور وصیت کرده بود که پس از رحلت او را در گتوند – زادگاهش – به خاک بسپارند اما تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده و به این دلیل خواستار تدفین پیکر مطهر این شاعر فرزانه در گتوند هستیم و از کلیه مقامات و مسئولان کشوری تقاضای مساعدت و عنایت لازم را جهت انتقال آن مرحوم به زادگاهش می نمائیم.

گفتنی است شهر گتوند در 200 کیلومتری اهواز واقع شده است.