خرید شال رهبر انقلاب: افق آينده كشور تابناك است

آيت الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي امروز در ديدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجويان بسيجي، افق آينده كشور را بسيار روشن و دانستند.

رهبر انقلاب تاكيد كردند: ادامه مسير پرافتخار عزت، استقلال و اقتدار كشور در گرو تقويت اراده، افزايش معرفت ديني، تلاش علمي همراه با خلاقيت همه آحاد ملت به ويژه جوانان و تقويت روزافزون وحدت و همدلي دولت و ملت است.

ايشان با اشاره به حوادث تاريخي ‪ ۱۳‬آبان به ويژه سخنراني امام خميني (ره) عليه قانون مصونيت قضايي اتباع آمريكا و تبعيد ايشان در سال ‪ ۴۳‬و همچنين حادثه تلخ كشتار دانش آموزان در تهران به دست مزدوران آمريكا در سال ‪ ۵۷‬افزودند: اگرچه ايادي آمريكا در اين دو واقعه به ملت ايران ضربه زدند، اما جوانان پرشور و انقلابي كشور در سيزده آبان ‪ ۵۸‬با تسخير سفارت آمريكا كه مركز جاسوسي بود، جواب محكم و سختي به دولت زورگوي آمريكا دادند.

رهبر انقلاب اسلامي سرنوشت ملت‌ها را همواره منوط به تصميم تاريخي آنها براي سلطه پذيري و سكوت در برابر زورگويي، و يا مقابله با سلطه گران و ايستادگي در مقابل آنها دانستند و خاطرنشان كردند: ملت ايران در اين تصميم‌گيري سرنوشت ساز، راه دوم را انتخاب كرد و پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) سيلي محكم ملت ايران به سال‌ها زورگويي، تحقير و سلطه طلبي آمريكا بود.

آيت الله‌خامنه‌اي بااشاره به استمرار مبارزه بانظام سلطه‌افزودند: قدرتهاي استكباري و سلطه گران به راحتي تسليم نمي‌شوند، اما درمقابل اراده يك ملت و عزم او براي ادامه مسير استقلال و عزت، كاري از پيش نخواهند برد.

ايشان با يادآوري هزينه‌هايي كه ملت ايران براي استقلال و عزت خود متحمل شده است، از جمله هشت سال دفاع مقدس، تاكيد كردند: امروز ملت ايران و جوان ايراني الهام بخش دنياي اسلام و بسياري از كشورهاي دنياست و جايگاه و شان ايران اسلامي در جهان قابل مقايسه با گذشته نيست.

رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر لزوم تقويت اراده، توانايي‌هاي فكري، روحي و معرفت ديني، و ادامه مسير نوآوري علمي خاطرنشان كردند: هسته‌هاي علم و معرفت و سياست در دانشگاه‌ها و مدارس كه با عناوين مختلفي همچون انجمن اسلامي، جامعه اسلامي، جنبش عدالتخواهي و بسيج دانشجويي به فعاليت مي پردازند و همچنين مجموعه‌هاي جوان ديگري كه در اين مسير حركت مي‌كنند، برگ زريني از تلاش ملت ايران هستند كه بايد تقويت شوند.

آيت الله خامنه‌اي اين حركت و تلاش خستگي ناپذير را بسيج واقعي ملت دانستند و با اشاره به نام مقدس بسيج افزودند: بسيج، تلاش و حركت همراه با مسئوليت پذيري در مسير استقلال و آباداني كشور است و بسيج عمومي يك ملت به معناي آمادگي و هوشياري دائم آحاد مردم، به ويژه جوانان و همچنين مسئولان در اين راه پرافتخار است كه نتيجه آن، آسيب ناپذيري كشور و ملت خواهد بود.

ايشان با اشاره به پيشرفت ملت ايران در عرصه‌هاي گوناگون و همچنين رشد آگاهي و انگيزه‌هاي انقلابي و اسلامي در جوانان، موفقيت‌هاي علمي در زمينه هسته‌اي را يكي از نمونه‌هاي پيشرفت كشور برشمردند و افزودند: علت اصلي مخالفت قدرتهاي استكباري و در راس آنها آمريكا با اين موضوع، مخالفت آنها با پيشرفت و قدرت علمي ملت ايران است، زيرا قدرت علمي موجب افزايش اعتماد به نفس و تقويت اراده يك ملت مي‌شود و در چنين شرايطي، ديگر نمي‌توان آن ملت را تحت سلطه درآورد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين بااشاره به اظهارات مقامات كاخ سفيد و تبليغات و جنجال رسانه‌هاي آمريكايي درخصوص نقش ايران در كشتار نظاميان آمريكايي در عراق، آن را دروغ محض خواندند و خاطرنشان كردند: سياست‌هاي ابلهانه آمريكا درعراق موجب كشته شدن نظاميان اين كشور شده و دولت آمريكا به دليل اين سياست‌هاي غلط، در معرض نقد مردم خود نيز قرار گرفته است، ولي چون پاسخي ندارد، به دروغ ايران را متهم مي‌كند.

آيت الله خامنه‌اي تصريح كردند: امروز عامل اصلي ناامني در منطقه خاورميانه، آمريكاست و دخالت‌هاي آمريكا در عراق، لبنان و فلسطين موجب بي ثباتي شده است.

ايشان افزودند: ملت‌ها متوجه اين امر شده‌اند و به همين دليل است كه هر يك از دولتمردان آمريكايي به هركشوري كه سفر مي‌كند، با اعتراض‌هاي گسترده مردمي مواجه مي‌شود و اين يعني انزوا و فروريختن هيمنه و ابهت ابرقدرتي.

ايشان در پايان خاطرنشان كردند: جسارت، جرات و آگاهي ملت‌ها نتيجه قيام و ايستادگي ملت ايران به ويژه جوانان است كه از دشمن نمي‌هراسند و بر حرف حق پافشاري مي‌كنند و خداوند نيز رحمت و بركات خود را نازل مي‌كند.