خرید شال سكه از مرز 200 هزار تومان گذشت

قيمت سكه با گران شدن نفت از مرز 200 هزار تومان گذشت.

به گزارش «تهران امروز» قيمت رسمي سكه تمام بهار آزادي (طرح قدیم) روز پنجشنبه به 199 هزار و 500 تومان رسيد اما فروشندگان با توجه به نوسانات و براي جلوگيري از ضرر در خريد مجدد سكه، آن را تا 203 هزار تومان هم به فروش رساندند.

قيمت هر اونس طلا روز پنجشنبه گذشته از 800 دلار هم فراتر رفت و ديروز هم با 2 دلار كاهش به 798 دلار در هر اونس رسيد و اين قيمت به دليل تعطيلات امروز و فرداي بازار جهاني مجددا نوساناتي را نشان خواهد داد.

براساس اين گزارش، قيمت سكه از مهر‌ماه كه قيمت جهاني طلا دستخوش تغيير شده افزايش شديدي يافته است،‌به طوري كه سكه بهار آزادي در مهر‌ماه تاكنون بيش از 30 هزار تومان و سكه بهار‌ آزادي طرح قديم نيز 35 هزار تومان افزايش قيمت نشان مي‌دهد.

در اين راستا نيز نيم‌سكه بهار آزادي در حدود 18 هزار تومان و ربع سكه هم 8 هزار تومان افزايش قيمت داشتند. اما براساس آنچه فروشندگان ريسك مجدد خريد مي‌خوانند اكنون در بازار طلا، فروشندگان براي جلوگيري از ضرر مجدد، سكه را تا 3 هزار تومان بالاتر از قيمت واقعي و نيم و ربع را 1500 تومان بالاتر از قيمت اصلي آنها خريد و فروش مي‌كنند.

همچنين در بازار‌هاي جهاني با افزايش قيمت طلا، قيمت نفت نيز همچنان روند صعودي خود را ادامه داده است به طوري كه طي روز گذشته قيمت نفت خام در بازار جهاني با كاهش كمي به 95 دلار رسيد اما اين قيمت‌ها در روز پنجشنبه به بيش از 96 دلار رسيد و نفت خام در بازار آسيا به قيمت 96 دلار و در بازار آمريكا به قيمت 95 دلار خريد و فروش شد. براساس تحليل كارشناسان نفتي اين ميزان افزايش قيمت نفت طي تاريخ بازار نفتي جهاني بي‌نظير بوده است.

در اين راستا غلامحسين نوذري، سرپرست وزارت نفت گفت: در حال حاضر مشكلي در عرضه نفت وجود ندارد، ولي يكي از دلايل اصلي افزايش قيمت نفت كاهش ارزش دلار در مقابل ساير ارز‌هاست.

نوذري تصريح كرد: مصرف واقعي نفت در حال حاضر 85 ميليون بشكه است ولي بعضي اوقات 10‌تا 15 برابر اين ميزان معاملات نفتي انجام مي‌شود يعني بدون اينكه توليد فيزيكي صورت گرفته باشد نفت دست به دست مي‌شود. وي قیمت فروش نفت ایران را در حال حاضر 86 دلار اعلام کرد.