خرید شال پیام نور: دانشگاه آزاد با کمبود تقاضا مواجه شده

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به کاهش جمعیت دانشجویی در سال های آینده گفت: برای اینکه مانند دانشگاه آزاد و دانشگاه های غیرانتفاعی با کمبود تقاضا روبرو نشویم باید ظرفیت های خود را به ثمر برسانیم.

به گزارش مهر، دکتر علیرضا علی احمدی رئیس دانشگاه پیام نور امروز در دومین همایش خیرین عرصه آموزش عالی که صبح امروز در دانشگاه پیام نور برگزار شد، گفت: دولت به طور غیر مستقیم کمک های فراوانی به دانشگاه پیام نور داشته است. کل بودجه ای که دولت در سفرهای استانی به این دانشگاه کمک کرده است، معادل 10 درصد تخفیفی است که به دانشجویان داده می شود.

وی با اشاره به ویژگی های این دانشگاه ادامه داد: دانشگاه پیام نور در هر حال حاضر با جمعیت دانشجویی بالای یک میلیون نفر، 456 مرکز و واحد در حال فعالیت است و از 55 کشور دنیا دانشجوی فارسی زبان دارد.

علی احمدی با اشاره به تقاضای زیاد ایجاد شعبه در کشورهای خارجی افزود: تا مشکل پشت کنکوری های خود را حل نکردیم، اهتمامی به توسعه این دانشگاه در شعبه های خارجی نداریم.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به سفر اخیر ریاست جمهوری به کشور ارمنستان و مشاهده وضعیت دانشجویان این کشور افزود: ستادی در ریاست جمهوری برای توسعه ظرفیت های داخل کشور ایجاد شده است که از مهاجرت دانشجویان به جز در رشته های خاص، به کشورهای خارجی جلوگیری شود و زمینه برگشت دانشجویانی که در خارج تحصیل می کنند نیز فراهم شده است.

وی افزود: در حال حاضر صف پشت کنکوری ها در مقطع کاردانی و کارشناسی به حداقل رسیده است و اگر امسال همه داوطلبان تمکن مالی داشتند تا شهریه پرداخت کنند، کمتر کسی پشت در دانشگاه می ماند.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود : دانشگاه پیام نور تنها دانشگاهی است که صد درصد دانشجوی بومی پذیرش می کند.

وی از دانش آموختگان این دانشگاه به عنوان سفیران توسعه عمرانی مناطق کم برخوردار یاد کرد و افزود: 72 درصد جمعیت یک میلیونی دانشگاه پیام نور را دختران تشکیل می دهند.

علی احمدی از دیگر ویژگی های این دانشگاه به برگزاری 20 واحد مهارتی کار آفرینی برای دانشجویان تمام رشته ها اشاره کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد: امروزه دانشگاه پیام نور آموزش عالی کشور را به تمام اقصی نقاط کشور برده است.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: طی دو سال گذشته اعضایی هیئت علمی ثابت دانشگاه پیام نور 5 برابر شده است.

علی احمدی نظام آموزشی پیام نور را بهترین نظام آموزشی کشور عنوان کرده و افزود: دانشجویان این دانشگاه یکی از متدین ترین دانشجویان هستند .

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به بودجه عمرانی دانشگاه پیام نور اعلام کرد: امسال بودجه عمرانی دانشگاه کمتر از 9 میلیارد تومان بوده که همه آن نیز امسال وصول نیز نمی شود ولی با وجود این بیش از نصفی از پروژه های عمرانی این دانشگاه به مرحله ای رسیده که دانشجویان می توانند مستقر شده و به عنوان کلاس درسی از آن استفاده کنند.

وی افزود: پذیرش دانشجو در استان تهران امسال به شدت افزایش یافته است زیرا که ما معتقدیم نیستیم به این که دانشجو در محل غیر زندگی خود تحصیل کند.

علی احمدی یادآور شد : دانشگاه پیام نور به دنبال این مسئله است که در شهرهایی که جمعیت دانشجویی آن بالای 5 هزار نفر است، سالن چند منظوره احداث کند که بتواند از آن به عنوان سالن اجتماعات، امتحانات و ورزش و … استفاده کند.

وی همچنین از امکان تحصیل سربازان در حین خدمت سربازی در دانشگاه پیام نور خبر داد.