خرید شال احتمال استعفاي نخست وزير پاكستان

چهارشنبه شب، منابع خبري محلي، از استعفاي احتمالي «شوكت عزيز»، نخست وزير پاكستان خبر دادند.
به ‌گزارش «ايرنا»، اين منابع اعلام كردند: شوكت عزيز در نشست مشترك امروز (چهارشنبه) با نمايندگان مجلس ملي، از اعضا و نمايندگان دولت و مجلس خداحافظي كرد، اما تاكنون منابع رسمي اين خبر را تأييد نكرده‌اند.
بنا بر قانون اساسي پاكستان، دوره كنوني دولت و مجلس ملي، همزمان ‪۲۴‬ آبان (۱۵‬نوامبر) پايان مي‌يابد و دولت موقت، عهده‌دار امور اجرايي كشور خواهد شد.
 
ژنرال پرويز مشرف، رئيس جمهوري پاكستان، شنبه گذشته با تأكيد بر مقابله با افراط گرايي و تهديدهاي فراروي پاكستان، با تعليق قانون اساسي، وضعيت فوق‌العاده در اين كشور اعلام كرد.
اعلام وضعيت فوق‌العاده، باعث ايجاد ناآرامي‌هاي گسترده در شهرهاي گوناگون اين كشور شد و بسياري از وكلا، سياستمداران و خبرنگاران با برپايي تظاهرات، نارضايتي خود را از اين وضعيت اعلام كردند.
اعلام تأخير در برگزاري انتخابات عمومي، به مدت يك سال از سوي شوكت عزيز و ديگر مقام‌هاي پاكستاني در روز نخست اعلام وضعيت فوق‌العاده، با واكنش شديد كشورهاي غربي رو به رو و باعث عقب نشيني مسئولان دولت پاكستان شد.
در دو روز گذشته، رئيس جمهوري پاكستان و ديگر مقام‌هاي ارشد اين كشور، به برگزاري انتخابات عمومي در موعد مقرر صحه گذاشتند.
اما با وجود تأكيد دولت پاكستان مبني بر برگزاري انتخابات در موعد مقرر، «بي نظير بوتو»، روز چهارشنبه در نشست «ائتلاف اعاده دمكراسي»، بار ديگر خاطرنشان كرد كه دولت تلاش دارد انتخابات را تا يك سال ديگر به تأخير اندازد.