خرید شال كشته شدن چند عضو پارلمان افغانستان

يک انفجار قوي در ولايت «بغلان» در شمال افغانستان، ده ها کشته و زخمي بر جاي گذاشت.مصطفي کاظمي، رئيس کميسيون اقتصادي پارلمان افغانستان و چند عضو ديگر پارلمان نيز در ميان کشته شدگان هستند.
وزارت داخله افغانستان در اين باره مي گويد: در اثر اين حمله که ظاهراً انتحاري بوده، حدود پنجاه نفر کشته و زخمي شده اند.
آمار دقيقي از تلفات اين حادثه در دست نيست، اما اين حادثه، مرگبارترين حادثه از زمان سقوط طالبان در افغانستان بوده است. گويا هدف اين حمله، که عصر روز سه شنبه، 15 عقرب (آبان) به وقت محلي روي داد، چند عضو پارلمان افغانستان بوده که از شهر بغلان در شمال اين کشور بازديد مي کردند.
مصطفي کاظمي، رئيس کميسيون اقتصادي پارلمان افغانستان و سخنگوي جبهه متحد ملي اين کشور، به همراه دست کم چهار تن از اعضاي ديگر پارلمان، در ميان کشته شدگان اين انفجار خونين هستند.
دفتر مطبوعاتي رياست جمهوري افغانستان، با انتشار اعلاميه اي گفته است: افزون بر آقاي کاظمي، شماري ديگر از اعضاي پارلمان آن کشور به نام هاي «عبدالمتين، صاحب الرحمان، محمد عارف و صبغت الله ذکي» نيز در اين حادثه کشته شده اند.
رئيس جمهور افغانستان در اين اطلاعيه، انفجار بغلان را کار دشمنان صلح و امنيت کشورش خواند.
 
کرزاي نيز در اين باره گفته است: اين افراد، به منظور يک کار خير (افتتاح کارخانه بازسازي شده قندسازي) جمع شده بودند تا با افتتاح آن کارخانه، بغلان ديگر محتاج بيگانگان نباشد.
برخي گزارش ها و همچنين اعلاميه مطبوعاتي رياست جمهوري افغانستان، کشته شدن شماري از زنان و کودکان دانش آموز در انفجار بغلان را تأييد مي کند.
انفجار زماني روي داد که هيأت اقتصادي پارلمان افغانستان و مقامات محلي، به همراه شمار بسياري از مردم محلي، براي افتتاح يک کارخانه بازسازي شده قندسازي، در بغلان حضور يافته بودند.