خرید شال ابهام در کنار گذاشتن مرفاوی از کادر فنی

در حالي که قرار بود تيم فوتبال استقلال را در مصاف با راه آهن زوج صمد مرفاوي و صادق ورمزيار هدايت کنند، با اختلاف نظر حجازي و مرفاوي اين ترکيب به هم خورد.
به گزارش مهر، شکست استقلال برابر پيکان تهران، نقطه پايان همکاري استقلال با ناصر حجازي در کسوت سرمربيگري اين تيم بود. حجازي با خواست مديران باشگاه به عنوان مدير فني تيم فوتبال استقلال منصوب شد؛ مدير فني که قرار است در تيمي مديريت کند که سرمربيگري آن را فيروز کريمي بر عهده بگيرد.
ناصر حجازي خيلي زود از تيم کنار کشيد و جامه مديريت را برتن کرد، در اوضاعي که هنوز کريمي به تيم نيامده بود و استقلال بيش از هميشه به وجود يک سرمربي احساس نياز مي کرد.
حجازي با اين پيش زمينه فکري که هيأت مديره و «برخي» مي خواهند او روي نيمکت بنشيند و با تحمل شکستي ديگر، مجبور به خداحافظي شود، خود را از دايره فني تيم کنار کشيد و مدير فني شد.
مدير فني استقلال که خرج خود را از مربيان جدا کرده و در تمرينات، تماشاگر کار بازيکنان و کادر فني بود، منتظر کريمي نماند و کار را به صمد مرفاوي سپرد. حضور مرفاوي به عنوان نفر اول، آغازگر تشنج و نارضايتي بود؛ نارضايتي بازيکناني که خود را در گروه مخالف قلعه نويي و اطرافيانش مي دانند. نارضايتي آنها را مرفاوي با خروج نامشان از فهرست پاسخ گفت و اين شد دستاويزي براي حجازي که بناي ناسازگاري را با مرفاوي بگذارد.
مرفاوي مي توانست با غلبه استقلال بر راه آهن خاطر آزرده هواداران را آسوده کند و خاطرات فصل گذشته را زنده سازد. اين يعني دور شدن کريمي و هر مربي که براي استقلال برگزيده شده است. به همين خاطر، او بايد از گود بيرون مي رفت و چه بهانه اي بهتر از اختلاف نظر فني. اختلاف ها که بالا گرفت، به درخواست مدير فني از مديرعامل باشگاه، عذر مرفاوي خواسته شد؛ يعني او ديگر نبايد با استقلال کار کند.
مرفاوي از استقلال جدا شد. هرچند فتح الله زاده تلاش مي کند او را دست كم براي اين بازي متقاعد کند، او رفته است و استقلال مانده با مدير فني که هم اكنون از نشستن روي نميکت هراس دارد.
همه اين رخدادها تا پيش از ديدار عصر امروز برابر راه آهن روي داده بود و مشخص نيست اين روند تداوم داشته باشد يا نه!