خرید شال بهره‌برداري از فاز اول شبکه ارتباطی دختران تا پایان سال

رئيس فرهنگسراي دختران از بهره برداري از نخستين فاز شبکه ارتباطي ويژه دختران، تا پايان سال خبر داد و گفت: اين شبکه ارتباطي با دارا بودن همه اطلاعات مورد نياز ويژه دختران به صورت آزمايشي، تا پايان امسال به بهره‌برداري مي‌رسد و با تکميل آن در سال‌هاي آينده به پرتال تبديل مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري مهر، نرگس معدني پور، رئيس فرهنگسراي دختران، با بيان اهداف برگزاري هفته ملي براي دختران، گفت: برجسته‌سازي و ترويج سيره ائمه اطهار براي دختران و الگو سازي با ارايه الگوهاي مطلوب براي آنان از جمله اهدافي بود که موجب شد تا شوراي عالي انقلاب فرهنگي، ميلاد حضرت معصومه (س) را به عنوان روز ملي دختران تصويب کند.
وي با اشاره به برنامه‌هاي اين هفته، افزود: برپايي دومين جشنواره فرهنگي هنري دختران با نام ايوان آينه با معرفي نفرات برگزيده در رشته‌هاي گوناگون اين جشنواره، چاپ تمبر اختصاصي به عنوان يادبود سالروز ميلاد حضرت معصومه (س)، توليد و توزيع نرم افزار کريمه اهل بيت و دوازده عنوان کتابچه در حوزه دختران و خانواده، از جمله برنامه هاي اين هفته است.
معدني پور از بهره برداري نخستين فاز از شبکه ارتباطي دختران تا پايان امسال خبر داد و گفت: اين شبکه اينترنتي، نخستين شبکه ارتباطي ويژه دختران است که به صورت آزمايشي تا پايان سالجاري، فاز اول آن به بهره برداري مي رسد.
وي افزود: در اين شبکه، اسناد و اطلاعات همه دستگاه‌هاي مرتبط براي پرسش هاي آنان، مشاوره و لينک هاي ارتباطي در دسترس است و در سال هاي بعد با تکميل آن، به پرتال تبديل خواهد شد.
انتشار بروشورهاي دختران شهيده، برگزاري مسابقات گوناگون، به صدا در آمدن زنگ دختران نور در مدارس دخترانه، جشن تشرف براي دختران 9 ساله، جشن دختران و مادربزرگ ها، تجليل از دختران جانباز، وبلاگ نويسي و ده ها برنامه ديگر، از ديگر برنامه‌هاي اين هفته است.
معدني پور با اشاره به برگزاري جشن بزرگ پنج هزار نفري دختران در تالار وزارت کشور، افزود: 21 آبان ماه با هدف تکريم و گراميداشت دختران و تبيين آنان در خانواده، با همکاري همه دستگاه هاي مرتبط، جشن بزرگي در تالار وزارت کشور برگزار مي‌شود و و پنج هزار دختر تهراني به نمايندگي از همه دختران ايران، در اين جشن شرکت خواهند کرد.
به گفته وي، تقويت و بهبود ارزش هاي فرهنگي اجتماعي مطلوب براي دختران، معرفي، ترويج و احياي ارزش‌هاي فرهنگي با تکيه بر فرهنگ سيره اهل بيت، بهبود و توسعه سلامت رواني اجتماعي دختران، اهتمام ملي براي بهبود وضعيت دختران در جامعه، احيا و توسعه مقام و منزلت مادري براي دختران و اطلاح و بهبود فرهنگ عمومي براي اين قشر، از ضرورت هاي برگزاري اين هفته ملي است.
سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، وزارت کشور، شهرداري تهران، سازمان آموزش و پرورش، صداوسيما، تربيت بدني، استانداري تهران، خانه شهرياران جوان، آستانه مقدسه حضرت معصومه (س)، بسيج تهران بزرگ، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري، سازمان ملي جوانان تهران و قم، مرکز فرهنگي هنري کوي دانشگاه، بسيج دانشگاهي دانشگاه تهران، از جمله سازمان‌هايي هستند که در برپايي برنامه‌هاي هفته ملي دختران، مشارکت دارند.