خرید شال بوتو: براي تظاهرات عليه مشرف تلاش مي‌كنم

بي‌نظير بوتو امروز (جمعه) در گفت‌وگوي تلفني با خبرگزاري فرانسه اعلام كرد، به رغم حكم حبس خانگي‌اش، هنوز براي سازماندهي يك تظاهرات عليه وضعيت فوق‌العاده در پاكستان تلاش مي‌كند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، بي‌نظير بوتو، نخست وزير سابق پاكستان، در حالي كه تلاش مي‌كرد از محوطه‌اي كه پليس پاكستان آن را اطراف خانه‌اش در اسلام‌آباد گذارده بود، بگذرد، گفت: هنوز مي كوشم از اين جا بيرون بروم و تظاهرات را رهبري كنم. من داخل ماشينم هستم، اما كاركنان زن من با دست‌هاي برهنه خودشان سيم‌هاي خاردار را برداشته‌اند.
وي افزود: من از اين تاكتيك‌ها نمي ترسم. تلاش‌هاي من به خاطر مردم پاكستان و حقوقشان و پايان دادن به ديكتاتوري است.
گفتني است، بي‌نظير بوتو، تظاهرات گسترده‌اي را در شهر همجوار «راولپيندي» سازمان داده بود تا به مشرف فشار بياورد قانون وضعيت فوق‌العاده را بردارد، انتخابات را در ژانويه برگزار و از سمت رياست ارتش كناره‌گيري كند.
وي به خبرگزاري فرانسه گفت: من نخستين مانع را پشت سر گذاشتم و از پليس خواسته‌ام تا من را رها كند، اما آنان بلوك‌هاي سيماني را جلوي خانه‌ام گذاشته‌اند.
وي اضافه كرد: اين جنگ به خاطر دمكراسي است.
بي‌نظير بوتو گفته‌هاي رسمي را در اين باره كه دستور داده‌اند او را در خانه حبس كنند، تكذيب كرد، ولي گفت كه پليس پيرامون خانه‌اش را محاصره كرده و نيروهاي بسياري در اينجا حضور دارند.
وي كه در 54 سالگي است، از مشرف به خاطر تعليق قانون اساسي انتقاد كرده است.  بوتو افزود: هيچ روند سياسي وجود ندارد، همه اينها نمايشي مضحك و خنده‌دار است.
وي همچنين گفت: ما خواستار احياي قانون اساسي شده‌ايم. به محض اين كه قانون اساسي دوباره به حالت پيشين خود برگردد، قضاتي كه به وسيله مشرف بيرون شده بودند نيز بر سر كار خود باز خواهند گشت. ما همچنين مي‌خواهيم تاريخ انتخابات مشخص شود.
پرويز مشرف روز پنجشنبه اعلام كرد: انتخابات پيش از 15 فوريه برگزار خواهد شد. اين در حالي است كه قرار بود اين انتخابات در ژانويه برگزار شود.