خرید شال کاشاني: فكر بمب اتم نیز در اسلام حرام است

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به حرام بودن به خاک و خون کشيدن ملت هاي بيگناه در مکتب اسلام گفت: به همين دليل، توليد بمب اتمي و حتي فکر توليد آن در شرع اسلام حرام است.
به گزارش مهر، آيت الله محمد امامي کاشاني در نماز جمعه امروز تهران همچنين يادآور شد: رهبر انقلاب اسلامي به عنوان عالي ترين مقام کشور به صراحت توليد و استفاده از سلاح هسته اي را حرام اعلام کرده اند.
وي تأکيد کرد: ايرانيان بنا بر آموزه هاي ديني، معتقد به برقراري امنيت در همه کشورها و براي همه اديان هستند و داعيه انتظار صلح و امنيت جهاني با ظهور منجي عالم بشريت، امام عصر (عج) را دارند.
عضو مجلس خبرگان رهبري همچنين تأکيد کرد: استکبار جهاني در ايران، سه محور اساسي «امنيت، آرامش دل‌ها و فعاليت‌هاي اقتصادي» را هدف قرار داده است.
امام جمعه موقت تهران گفت: دشمنان نظام اسلامي مرزهاي ما را مضطرب مي‌کنند، ترورهاي داخلي را طراحي مي‌کنند، با جنگ رواني ملت را تهديد به حمله نظامي مي‌کنند و از سوي ديگر، با اعمال تحريم‌ها مي خواهند، فعاليت‌هاي اقتصادي را مختل کنند.
وي در بخش ديگري از نماز جمعه امروز تهران، با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در جمع فرماندهان نيروي انتظامي، افزود: نيروي انتظامي در ايجاد امنيت، آرامش دل‌ها و فراهم‌کردن زمينه انجام فعاليت‌هاي اقتصادي در کشور نقش مهم و تأثيرگذاري دارد.
آيت الله امامي کاشاني همچنين در خطبه نخست نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع ) اين امام را متعلق به همه مسلمانان جهان خواند و با اشاره به شبهات فراواني که بر اسلام توسط دولت و حکومت‌هاي گذشته وارد شده بود، افزود: حکومت‌ها برنامه‌هاي بسياري براي انحراف اسلام طراحي کرده بودند که امام صادق (ع) توانست چشمه آبي که رسول خدا(ص) به‌سوي جامعه بشريت سرازير کرده بودند، دوباره تبيين و به همه نقاط زمين بفرستند.
امام جمعه تهران گفت: امام صادق (ع) با انحراف‌هايي که به دين وارد شده‌ بود، مبارزه کرد، کادر علمي و فني تشکيل داد و افراد قوي و پخته را در رأس امور ‌گماشت، چون جز اين راهي براي حفظ و تقويت دين اسلام نمي‌ديد.