خرید شال مسابقه طراحي آرم براي وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعيه‌اي در روزنامه همشهري، طراحي آرم خود را به مسابقه گذاشت.
در اين اطلاعيه که از سوي روابط عمومي اين وزارتخانه منتشر شده، آمده است: با استعانت از خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت بقيه الله الاعظم (عج) وزارت اطلاعات در نظر دارد نسبت به تهيه آرم وزارت اقدام نمايد.
در اين اطلاعيه، مباني و خاستگاه‌هاي آرم وزارت اطلاعات «اسلامي، ايراني و اطلاعاتي بودن، امنيت، امانتداري، حامل نور بودن، صلابت و اقتدار داشتن» دانسته شده است.
همچنين خواسته شده تا آرم‌هاي پيشنهادي داراي قابليت‌هاي «ساده بودن، سياه و سفيد شدن، مفهوم بودن در اندازه هاي گوناگون، اجرا با مواد متنوع و حجمي شدن» باشند.
 
روابط عمومي وزارت اطلاعات همچنين خواسته است که نام اين وزارتخانه به زبان‌هاي فارسي و انگليسي به صورت جداگانه در آرم لحاظ شود.
بنابراين، قرار است به بهترين اثر برگزيده و پنج اثر برتر برگزيده کميته داوران «جايزه‌اي ارزنده و نفيس» اهدا شود.
 
در اين اطلاعيه از طراحان خواسته شده است تا مشخصات خود را به همراه آدرس و شماره تماس نيز ذکر کنند.
آخرين مهلت براي فرستادن آثار، سي‌ام آذر ماه است و طراحان بايد طرح هاي خود را به روابط عمومي وزارت اطلاعات به آدرس تهران ـ صندوق پستي 3457/16765 بفرستند.
 
گفتني است، هم اکنون وزارت اطلاعات از آرم «جمهوري اسلامي ايران» به مانند ديگر دستگاه‌هاي بدون آرم يا نشانه استفاده مي‌کند.
وزارت اطلاعات در مهر ماه سال 1363 از تجميع همه واحدهاي امنيتي ـ اطلاعاتي ايجاد شد و محمدي ري شهري نخستين وزير اطلاعات جمهوري اسلامي ايران بود.