خرید شال تذکر اصولگرايان شاخص به احمدي‌نژاد عليه محرابيان

احمد توکلي، حسن سبحاني، غلامرضا مصباحي‌مقدم و الياس نادران چهار چهره شاخص اقتصادي اصولگرايان در مجلس، روز سه‌شنبه در تذکري مشترک خطاب به احمدي‌نژاد، انتقاداتي صريح را درباره روند اجراي طرح سهميه‌بندي بنزين مطرح کردند تا بحث راي اعتماد محرابيان پيچيده‌تر شود.

در تذکر اين نمايندگان آمده است: ضمن تشكر از همت دولت محترم در آغاز طرح مهم سهميه‌بندي بنزين و با وجود موفقيت اجراي آن در كاهش روزانه حدود 20 ميليون ليتر از مصرف کل، اجراي ساير تكاليف دولت در تبصره 13 قانون بودجه با كندي و ناهنجاري‌‌هايي پيش مي‌رود؛ از جمله صدور كارت‌هاي سوخت المثني و ابطال كارت‌هاي سوخت مفقودي بسيار كند و دير صورت مي‌‌گيرد.

اين تذکر انتقادآميز مي‌افزايد: تعلل در گسترش جايگاه‌هاي عرضه گاز طبيعي، به صاحبان خودروهاي گازسوز ـ از جمله خودروهاي عمومي ـ براي سوختگيري، صف‌هاي طولاني و مشكل دائمي و روزانه تحميل كرده است. در تامين سوخت براي حمل و نقل عمومي كالا و مسافر براي روستاها و شهرهاي دور دست و نقاط كشاورزي، صنعتي و عمراني دور از مركز كوتاهي مشاهده مي‌‌شود. در شناسايي و قطع سهميه وانت‌بارها و تاكسي‌‌هايي كه بدون خدمت رساني به مردم سهميه بنزين خود را در بازار سياه مي‌‌فروشند، تدبيري مشاهده نمي‌‌شود. در تخصيص سهميه‌بندي بنزين براي مسافربران شخصي و آژانس‌ها و نظارت بر خدمات آنها كوتاهي مي‌‌شود و همچنان شاهد رشد نرخ كرايه تاكسي‌‌ها، مسافربرهاي شخصي و آژانس‌ها به بهانه فقدان سهميه‌بندي بنزين در برخي شهرها هستيم. عرضه بنزين از طريق استانداري‌‌ها و فرمانداري‌‌ها براي رفع نيازهاي خاص شهروندان براساس ضابطه روشني نيست.

در ادامه تذکر آمده است: توسعه حمل و نقل عمومي در پايتخت به ويژه در مورد مترو ـ ظاهرا به دليل اختلافاتي كه ماهيت و دلايل آن نامفهوم است ـ با كندي پيش مي‌رود. اطلاع‌رساني درباره سهميه‌بندي بنزين همچنان ناهنجار است و مسئولان مربوط در برابر شايعاتي كه به تشويش و نگراني عمومي درباره بنزين مي‌‌انجامد، بي‌‌تفاوتند.

در تذکر چهار چهره شاخص اقتصادي اصولگرايان در مجلس چنين آمده است: با توجه به گذشت بيش از يك سال و نيم از ابلاغ تبصره 13 در قانون بودجه 1385 و گذشت هفت ماه از آغاز به كار سامانه عرضه بنزين با كارت هوشمند و گذشت بيش از 4 ماه از اجراي سهميه‌بندي بنزين ادامه اين ناهنجاري‌‌هاي اجرايي‌، براي مردم در استان‌هاي مختلف بي‌جهت مشكل درست كرده و موفقيت طرح سهميه‌بندي بنزين را نيز زير سوال برده است. به رئيس جمهور محترم براي رفع مشكلات و نقايص اجرايي فوق تذكر داده مي‌‌شود.