خرید شال متکي 7 آذر به روسيه مي‌رود

يک روزنامه روسي امروز اعلام کرد: ماه آينده، وزير امور خارجه کشورمان به مسکو مي‌رود تا در نشست جديد کميسيون‌هاي بين دولتي ايران و روسيه شرکت کند.
به گزارش روزنامه «نزاويسي مايا گازتا» با اعلام اين مطلب نوشت: در حالي که آمريکا و متحدان اروپايي‌اش درصدد افزايش فشارها بر ايران هستند، مسکو خود را براي برگزاري دور ديگري از نشست کميسيون بين دولتي روسيه و ايران در زمينه همکاري‌هاي تجاري، بازرگاني آماده مي کند.
بنا بر اين گزارش، رياست اين کميسيون که قرار است 29 و 28 نوامبر (7 و 8 آذر) در مسکو برگزار شود، از طرف روسيه بر عهده «سرگئي کرينکو»، رئيس آژانس انرژي اتمي روسيه (روس اتم) و از طرف ايران بر عهده «منوچهر متکي»، وزير امور خارجه ايران خواهد بود.
به نوشته اين روزنامه، دستور کار اين مذاکرات هنوز اعلام نشده، ولي با توجه به اين که روسيه رسما اعلام کرده با به انزوا کشاندن ايران در عرصه بين‌المللي مخالف است، قطعا ابعاد گسترده‌‌اي از مسائل مربوط به روابط دوجانبه مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت.
متکي در شهريور ماه نيز به روسيه سفر کرده و با کرينکو ديدار کرده بود.
گفتني است، روسيه از سال 1995 کار احداث نيروگاه بوشهر را آغاز کرد، اما تکميل اين نيروگاه را به بهانه‌هايي از جمله مسائل مالي تاکنون به تأخير انداخته است. ايران مي‌گويد پرداخت‌هاي قرارداد را به موقع انجام داده است.