خرید شال پیشنهاد ضد مشرفي بوتو به نوازشریف

نخست وزير پيشين پاكستان در پيشنهادي به نواز شريف، ديگر نخست وزير سابق اين كشور، وي را به اتحاد با خود عليه رئيس جمهور كنوني اين كشور فراخواند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، سخنگوي بي نظير بوتو كه به همراه وي در منزل تحت محاصره محل اقامت وي در لاهور حضور دارد، اعلام كرد: بي نظير بوتو در گفت وگويي تلفني با خبرنگاران گفت: من مي خواهم خطاب به همه رهبران مخالف مشرف از جمله نواز شريف، ديگر نخست وزير سابق پاكستان كه هم اكنون نيز در تبعيد است، پيشنهاد دهم كه عليه مشرف با من متحد شوند.
وي افزود: من مي خواهم ائتلافي تشكيل دهم تا بتوانم به كمك اعضاي آن، دمكراسي را در پاكستان برقرار كنم. بوتو و شريف كه سال ها پيش، رقيب يكديگر بودند، هم اكنون هردو از مخالفان مشرف به شمار مي روند.
بوتو در سال هاي «1988 ـ 1990 و 1993 ـ 1996»، نخست وزير پاكستان بوده و شريف در سالهاي 1990 – 1993 و 1996 – 1999 اين سمت را بر عهده داشته است.
اين دو نخست وزير هر دو در زمان انتصاب خود به فساد مالي متهم شده و مجبور به تبعيد شدند.
اين در حالي است که بوتو پس از هشت سال تبعيد، سرانجام موفق شد در روز 18 اكتبر گذشته به كشورش بازگردد، اما شريف كه در ماه سپتامبر گذشته، پس از شش سال تبعيد به پاكستان بازگشته بود، به دستور مشرف با همان هواپيمايي كه آمده بود، به عربستان سعودي بازگردانده شد و اجازه نيافت وارد كشور شود.