خرید شال اولمرت: مجبوریم به فلسطین امتیاز بدهیم

نخست وزير رژيم اسرائيل، امروز اعلام کرد: اسرائيل مجبور است براي تضمين آينده خود به فلسطيني ها، امتياز بدهد.
به گزارش روزنامه «هاآرتص»،ايهود اولمرت امروز با رؤساي شوراي شهرک نشينان با هدف بررسي شرکت در کنفرانس آناپوليس، ديدار کرد.
اولمرت در اين ديدار گفت: نکته‌اي که من از آينده اسرائيل مي‌‌دانم با ديدگاه‌هاي شما متفاوت است؛ ما براي استقرار يک حکومت دمکراتيک ناچاريم به فلسطيني‌ها امتيازاتي بدهيم.
نخست وزير اسرائيل، بدون اين که به نوع اين امتيازدهي اشاره ‌اي داشته باشد، گفت: من مي‌‌دانم که اين امتيازدهي دل شهروندان اسرائيلي را به درد مي‌‌آورد، اما اين قول را مي‌‌توانم بدهم که مواردي هست که درباره آنها مذاکره نخواهيم کرد که هم فلسطيني‌ها و هم آمريکايي ها، اين نکته را خوب مي‌‌دانند.
اولمرت در پايان گفت: بدون شک، زمين‌هاي ما بين رودخانه اردن و درياي «بحرالميت»، بخش جدايي ناپذير اسرائيل هستند.
اولمرت به رؤساي شوراي شهرک‌نشيني قول داد که در صورت پيشرفت در گفت‌وگوها با فلسطيني‌ها، آنها را در جريان اين امر قرار مي‌دهد.
به گزارش مهر، هر چند اولمرت در اين ديدار که صبح امروز برگزار شده، به امتيازهايي که قرار است به فلسطيني‌ها ارايه شود، اشاره‌اي نکرده، در روزهاي گذشته، خبرهايي درباره احتمال آزادي چهارصد زنداني فلسطيني در بند رژيم اسرائيل و احتمال توقف شهرک سازي اين رژيم در کرانه باختري منتشر شده است.
روز گذشته، نخست وزير رژيم صهيونيستي، اعلام کرد: به رسميت شناختن اين رژيم اشغالگر به عنوان يک دولت يهودي، شرط به رسميت شناختن کشور فلسطين از سوي تل آويو است.
پيش شرط اولمرت براي به رسميت شناختن کشور فلسطيني، در حالي بيان مي‌شود که مردم فلسطين و گروه مبارز اين سرزمين و حتي بسياري از کشورهاي عربي از جمله عربستان سعودي درباره موفقيت کنفرانس آناپوليس ابراز ترديد کرده‌اند و حتي هيئت فلسطيني ـ اسرائيلي که براي توافق درباره قضاياي اصلي مورد مناقشه ميان تشکيلات خودگردان فلسطين و رژيم اسرائيل تشکيل شده است، تاکنون به توافق درباره قدس اشغالي، آوارگان فلسطيني، ترسيم مرزهاي نهايي و شهرک‌هاي صهيونيست نشين دست نيافته‌اند و طرفين، تنها بر اين نکته که کنفرانس صلح بوش وسيله‌اي براي احياي روند صلح است، تأکيد کرده‌اند.