خرید شال رايزني معاون لاوروف با اسرائيل درباره بوشهر؟

يک روزنامه عبري امروز مدعي شد که معاون وزير امور خارجه روسيه به زودي با مقام‌هاي بلندپايه رژيم اسرائيل در فلسطين اشغالي، ديدار و درباره انتقال سوخت نيروگاه بوشهر به ايران رايزني مي‌کند.
به گزارش مهر، روزنامه «هاآرتص» ادعا کرد: قرار است، «سرگئي کيسلياک» به بيت‌المقدس (اشغالي) سفر کرده و با مقام‌هاي اسرائيلي درباره تصميم روسيه براي انتقال سوخت نيروگاه بوشهر به ايران، گفت‌وگو کند.
در اين باره بايد گفت كه هاآرتص اشاره‌اي به تاريخ دقيق سفر معاون وزير امور خارجه روسيه به فلسطين اشغالي نکرده، اما اين نکته را يادآور شده که تل آويو از اين تصميم مسکو، مبني بر فرستادن سوخت به ايران ناراضي است.
در آغاز ماه جاري، برخي رسانه‌هاي اسرائيلي اعلام کردند که «ايهود اولمرت»، نخست‌وزير رژيم اسرائيل در سفر به روسيه و ديدار با ولاديمير پوتين، از رئيس‌جمهوري روسيه قول‌هايي مبني بر ارسال نشدن سوخت نيروگاه بوشهر به ايران گرفته است، اما چند روز پس از انتشار اين اخبار، دفتر اولمرت آن را تکذيب کرد.
اين در حالي است که روز جمعه 25 آبان، شرکت روسي تأمين‌کننده سوخت نيروگاه بوشهر خبر داد که کارشناسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، کار بازرسي و مهر و موم سوخت هسته‌اي نيروگاه بوشهر را از اوايل آذر ماه آغاز خواهند کرد.