خرید شال هشدار گروه‌های فلسطینی به ابومازن

رسانه ها از موافقت مشروط نخست وزیر رژیم اسرائيل با بازگشت تنها 20 هزار آواره فلسطینی به سرزمین اصلی خود و هشدار گروه های فلسطینی درباره زیاده روی در چشم پوشی از آرمانهای ملت فلسطین از سوی ابومازن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، منابع آگاه اعلام کردند که “ایهود اولمرت” در یکی از دیدارهای خود با ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشنهاد کرده است که در برابر پایان مقاومت گروه های مبارز فلسطینی(علیه اشغالگری)، با بازگشت 20 هزار آواره فلسطینی موافقت خواهد کرد.

قرار است کابینه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با درخواست اولمرت برای آزادی 450 اسیر فلسطینی(پیش از برگزاری کنفرانس آناپولیس) موافقت کند. این در حالی است که آمریکا از اسرائیل خواسته است تا دو هزار اسیر فلسطینی را آزاد و شرایط و معیارهای آزادی این اسرا را آسان تر کند تا شامل افرادی که اسرائیلی ها را به قتل رسانده اند، نیز شود.

از سوی دیگر خبرگزاری سما(خبرگزاری مستقل فلسطین) گزارش داد: جنبشهای حماس، جهاد اسلامی و کمیته های مقاومت مردمی فلسطین عصر روز گذشته با برپایی تظاهراتی در غزه به ابومازن هشدار دادند که در (چشم پوشی) از آرمانهای ملت فلسطین زیاده روی نکند.

“خالد البطش” یکی از رهبران جهاد اسلامی با سخنرانی در این تظاهرات اظهار داشت : ایجاد وحدت در فلسطین نیازمند گفتگو و چشم پوشی جنبشهای حماس و فتح و دیگر گروه های فلسطینی (از خواسته های خویش) است. وی همچنین ابومازن و “خالد مشعل” رئیس دفتر سیاسی حماس را به از سرگیری گفتگو با هدف پایان بخشیدن به اختلافات داخلی فلسطین دعوت کرد.