خرید شال الهام: اختيارات وزارتخانه‌ام بايد تبيين شود

سخنگوي دولت با بيان اين که برگزاري همه مراحل انتخابات به صورت رايانه‌اي، نيازمند اصلاح قانون انتخابات است، گفت: در اين زمينه توافقاتي بين وزارت کشور و شوراي نگهبان انجام شده، اما گمان نمي‌کنم مرحله رأي‌گيري رايانه‌اي اجرا شود.
به گزارش مهر، غلامحسين الهام در حاشيه نخستين همايش آموزشي مسئولان اجرايي انتخابات استان تهران درباره انتخابات الکترونيکي گفت: به اعتقاد ما انتخابات آينده، رايانه‌اي باشد يا نباشد مهم نيست، بلکه براي ما برگزاري سالم انتخابات ملاک است که در آن اعتماد مردم نيز جلب شود.
الهام درباره سرنوشت لايحه تبيين اختيارات وزارت دادگستري گفت: اين لايحه در گذشته به صورت اوليه تنظيم و در اختيار کميسيون لوايح دولت قرار گرفت، اما پس از وزارت بنده، لايحه بار ديگر به وزارت دادگستري برگردانده شد تا ما پس از بررسي هاي علمي و کارشناسي، آن را به زودي به کميسيون لوايح دولت ارجاع دهيم.
وزير دادگستري افزود: ما درباره اين لايحه با نمايندگان کميسيون حقوقي و قضايي مجلس نيز مذاکراتي داشته‌‌ايم تا اين لايحه از چهارچوب قانون اساسي خارج نشود.وي با بيان اين که وظايف و اختيارات وزير دادگستري بايد تعريف شود، گفت: امروز بين مسئوليت‌هاي اصلي وزير دادگستري در قوه قضائيه و مسئوليت مشترک وي با دولت خلط ايجاد شده و بايد منطقي و علمي اين رابطه تنظيم شود.
الهام در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، مبني بر اين که حضور نداشتن چين در نشست «1+ 5» را چگونه ارزيابي مي‌کنيد، گفت: ما در راه تعامل خود با جهان داراي منطق روشن هستيم، به اعتقاد ما اجماع «1+ 5»، منطق حقوقي ندارد.سخنگوي دولت با اشاره به گزارش اخير البرادعي گفت: گزارش اخير آژانس همه محمل‌هاي مورد ادعا درباره فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران را هوا کرده و نشان داد که هيچ مبنا و اساسي ندارد.
الهام با تأکيد بر اين که ما راه تعامل خود با جهان را با همان قوت سياسي دنبال مي‌کنيم، گفت: ما اميدواريم تفرق اين گروه‌ها (1+ 5) بر پايه مباني حقوقي و مشکلات کوتاه مدت سياسي و اجرايي باشد.