خرید شال احمدي‌نژاد: مذاکره با همه، جز اسرائيل

رئيس‌جمهور با تأکيد بر ‌اين که ‌ايران در موضوع هسته‌اي، کوچکترين امتيازي به غرب نخواهد داد، بار ديگر موضوع هسته‌اي ‌ايران را پايان يافته خواند و گفت: با همه دولت‌ها نيز به جز رژيم صهيونيستي در‌ اين زمينه، آماده مذاکره‌ايم.
به گزارش خبرنگار اعزامي مهر به استان اردبيل، دکتر محمود احمدي‌نژاد در آغاز دومين سفر آستاني خود در دور دوم‌ اين سفر‌ها به استان اردبيل با حضور در استاديوم تختي شهرستان اردبيل در جمع مردم تأکيد کرد: دنيا بداند سلاح‌هاي دشمنان اسلام در برابر ‌اين ملت، زنگ‌زده و از کار افتاده است.
رئيس‌جمهور همچنين خطاب به دولت آمريکا گفت: سردمداران کاخ سفيد بايد بدانند که با يک ملت متحد، شکست ناپذير روبه‌رو هستند. آنها بدانند ملت ‌ايران ‌ايستادگي در برابر زورگويان را از وظايف و کمال خود مي‌داند.
وي با بيان ‌اين‌که ملت‌ ايران مخالف دروغ، زورگويي است، خطاب به کشورهاي غربي گفت: کشورهاي غربي بايد امروز‌ اين را دريابند که ملت ‌ايران زنده است. ملت‌ ايران با نشاط، مقتدر و مصممتر از گذشته به دنبال پيشرفت و کمال است. شما امروز بايد به فکر نجات خود باشيد و دست از ظلم و تجاوز برداريد و به حقوق ملت‌ها به ويژه ملت ‌ايران احترام بگذاريد، زيرا احترام گذاشتن به حقوق ديگر ملت‌ها، يک اصل در زندگي حيات بخش ملت ايران است.
دکتر احمدي‌نژاد افزود: امروز بي‌منطقي دشمنان‌ ايران روشن است، زيرا همه جهانيان مي‌بينند که آنها نه منطق عدالت و نه منطق سياست دارند و از آن مهمتر بايد گفت که همه منطق دشمنان اسلام امروز خنثي و زمينگير شده است.
رئيس‌جمهور در ادامه گفت: دشمنان ملت ايران به کجا اميد دارند؟ آيا اميدشان به لشكريانشان است؛ لشكرياني که در باتلاق فرو رفته‌اند و يا آن که اميدشان به ثروتشان است.
احمدي‌نژاد با بيان ‌اين‌که ‌اين ملت ايران است که با پشتگرمي به خداپرستي و‌ ايمان توانسته است قله‌هاي سعادت و پيشرفت را پشت سر گذارد، گفت: دنيا بداند ملت ايران تصميم خود را گرفته و مقتدرانه به سمت پيشرفت حرکت خواهد کرد و دشمنان ما هر روز رو به زوال خواهند رفت و چشم بيدار و هشيار ملت‌ها زوال آنها را مي‌بينند.
وي در ادامه با بيان ‌اين‌که قدرت و ابهت دولت‌هاي غربي امروز از بين رفته است، گفت: در ده سال گذشته ما مي‌ديديم که دشمنان اسلام در کاخ‌هايشان مي‌نشستند و تصميم به دعوت کردن دولت‌ها مي‌گرفتند، اما امروز اراده آنها حتي در داخل کشورشان هم جاري و حاکم نيست.
رئيس‌جمهور با تأکيد بر ‌اين‌که به فضل الهي و‌ ايستادگي ملت ايران، گام به گام به در مسئله هسته‌اي به پيشرفت رسيده‌ايم، گفت: بنده بارها اعلام کرده‌ام و ‌اينجا نيز اعلام مي‌کنم که از نظر ما موضوع هسته‌اي پايان يافته است، زيرا ما بنا بر قانون آژانس حرکت کرده‌ايم و با همه دولتها نيز به جز رژيم صهيونيستي در‌ اين باره آماده مذاکره‌ايم.
وي با اشاره به اظهارنظر برخي سران کشورهاي غربي درباره پرونده هسته‌اي گفت: دشمن پيش از ‌اين‌که به طور کامل درباره پرونده هسته‌اي کشورمان به شکست اعتراف کند، مي‌خواهد با تبليغات منفي، ولو يک امتياز کوچک را از ما بگيرد.
رئيس‌جمهور خطاب به ملت ايران و مردم استان اردبيل گفت: بنده از شما مي‌خواهم هشيار باشيد، زيرا اگر دشمن بخواهد يک امتياز کوچک از ما بگيرد، همين مسئله مبناي حقوقي آنان براي آينده قرار خواهد گرفت و باعث خواهد شد تا آنان بخواهند از ما امتيازات ديگري بگيرند.
دکتر احمدي‌نژاد تأکيد کرد: بنده اعلام مي‌کنم با همه تهديدهاي موجود، ملت ايران کوچکترين امتيازي را به غرب نخواهد داد.
وي همچنين خطاب به دشمنان گفت: شما اگر مي‌خواهيد از سقوط و اضمحلال نجات پيدا کنيد، بايد به مسير عدالت برگرديد و بدانيد ملت ايران قدمي از قدم خود برنخواهد داشت.
رئيس‌جمهور در ادامه سخنان خود به دور دوم سفرهاي خود اشاره کرد و گفت: اين‌که بنده دومين سفر در دور دوم سفرهاي استاني، استان اردبيل را انتخاب کرده‌ام، به دليل آن بود که استان اردبيل داراي مردمي خوب و بزرگوار است و از سوي ديگر، عشقي که بنده به ‌اين استان دارم، باعث شده است تا دومين سفر در دور دوم ‌اين استان قرار گيرد.
دکتر احمدي‌نژاد اجراي مصوبات استاني را يکي ديگر از دلايل سفر دوم خود به‌ اين استان برشمرد و گفت: امروز استان اردبيل به همت شما و مسئولان توانسته است در سطح مطلوبي قرار گيرد که به همين دليل، دولت براي سال ‌آينده 200 ميليارد تومان اعتبار براي راه‌آهن اردبيل و اتوبان اردبيل ـ تهران اختصاص خواهد داد.
رئيس‌جمهور بازديد از پروژه‌ها شرکت در جلسات تخصصي شوراي مسکن، صنعت، کشاورزي و پيگيري نامه‌ها را از ديگر دلايل سفرهاي دور دوم استاني برشمرد.
دکتر احمدي‌نژاد که در سال‌هاي گذشته، استانداري اردبيل را بر عهده داشته است، در پايان استان اردبيل را يکي از مراکز اصلي فعاليت‌هاي قرآني در سراسر کشور خواند و گفت: نسل‌هاي آينده حاملان انقلاب و تضمين کنندگان انقلاب و حرکت به ‌اين سمت هستند.
وي گفت: تک تک جوانان ما قله‌هاي آتشفشان و همچون کوه سبلان سرافراز هستند و دنيا بداند که در برابر ‌اين موج توفنده، زمينگير خواهد شد.
رئيس‌جمهور گفت: ملت ايران امروز مصمم و مقتدر در راه کمال خود در حال حرکت است و تک تک جوانان ‌ايراني به دنبال برافراشته کردن پرچم‌ ايران بر سرافرازترين قله‌ها هستند.