خرید شال تجمع بزرگ در شيراز در اعتراض به احضار دانشجويان

مجمع دانشجويي مطالبه آرمان‌هاي انقلاب، ظهر سه‌شنبه در اعتراض به قرار بازداشت 7 دانشجوي 7 تشکل مختلف اين مجمع در محوطه پرديس ارم دانشگاه شيراز تجمع کردند. به گزارش ايسنا در اين تجمع مهدي پوريزدان پرست، دبير مجمع دانشجويان عدالت‌خواه شيراز با اشاره به پيام ششم آبان ماه 1381 رهبر معظم انقلاب خطاب به دانشجويان آرمان‌خواه و عدالت‌خواه گفت: مصلحت انديشي را وظيفه دانشجويان نمي‌دانيم. وي دور شدن بعضي از مسئولان از مسائل را تکرار تجربه تاريخي طلحه و زبير دانست و به احضار 19 فعال دانشجويي که بعضاًً فارغ التحصيل شده‌اند اشاره کرد و وجود يک عنصر حساس در ماجراي يك سرمايه‌گذاري در شيراز را به عنوان سرمايه گذار اصلي ماجرا دانست. به اعتقاد اين فعال دانشجويي برخورد نکردن قوه قضائيه با مفاسد اقتصادي و گله مقام معظم رهبري نشان از کم کاري و بي توجهي مسئولان قوه قضاييه نسبت به فرامين رهبري است. وي خاطرنشان ساخت: تفکر انقلابي که در فکر اصلاح ساختار است با هيچ کس جز آرمان‌هاي انقلاب عقد اخوت نبسته است و تا پايان مسير که ان شاءالله جامعه مهدي خواهد بود به عمل کردن فرامين مقام معظم رهبري ادامه خواهيم داد. محمد ابراهيم کرامت فرد يکي از اعضاي بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي شيراز نيز در اين تجمع ابراز عقيده كرد كه مسئولان دادگستري به جاي برخورد با متخلف با دانشجو برخورد مي‌کنند.
به اعتقاد اين فعال دانشجويي در حالي که جاسوس هسته‌يي در اين مملکت آزادنه مي‌گردد و در فاصله چند ميز با برخي مسئولان مي‌نشيند دانشجويان بايد به صورت تلفني بازداشت شوند! وي با بيان اين كه ما اجازه اين کار را نخواهيم داد، ادعا كرد كه در حال حاضر در کيفش برخي از اسناد موجود است که آقايان که در برخي نهادها علم سياسي کاري را بر دوش دانشجويان گذاشته‌اند خود کار سياسي مي‌کنند و اگر لازم باشد در جاي خودش مدارک خود را به صورت واضح و شفاف ارائه خواهد داد. وي با اشاره به بيانيه نماينده ولي فقيه در استان در خصوص درخواست دفتر ايشان از صدا و سيماي مرکز استان مبني بر برگزاري مناظره آزاد تلويزيوني ميان طرفين دعوا در جريان پروژه سرمايه گذاري موسوم به مرکز تجارت جهاني ابراز عقيده كرد كه روزنامه‌هايي که براي مفسدان اقتصادي سنگ تمام گذاشته‌اند درخواست دفتر امام جمعه شيراز را به شکل گسترده منعکس کرده‌اند، اما ما نيز اعلام مي‌کنيم که خواستار اين مناظره بدون واسطه مي‌باشيم و در آن جا مدارک خود را حتماً نشان خواهيم داد. علي مبصر دبير تشکل وصال دانشگاه آزاد اسلامي شيراز نيز که از سوي دستگاه قضايي احضار شده بود، در اين تجمع به روند احضار، بازداشت و آزادي‌اش اشاره كرد. ابراهيم عزيزي فرماندار شيراز نيز که در اين تجمع حضور يافته بود با قرار گرفتن پشت تريبون دانشجويان را به آرامش دعوت کرد و اظهار داشت: سزاوار نبود که در اين جمع و در دانشگاه مزاحم دانشجويان شوم اما به عنوان يک خدمتگزار احساس کردم که در سالي که به نام سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي ناميده شده بايد با يک نگاه دلسوزانه و عاشقانه شما را به آرامش دعوت کنم. فرماندار شيراز افزود: در مقطعي به سر مي‌بريم که بيش از هر زمان نيازمند وحدت و يکپارچگي و نگاه عميق به تحولات هستيم. لذا مي‌طلبد فضايي را حاکم کنيم که وحدت و يکپارچگي را تداعي کند نه اينکه فضا فضايي اختلاف انگيز باشد. وي قوه مقننه و مجريه را از جمله ارکان انقلاب دانست که نظام اسلامي توانسته با استفاده از آنها راه دشواري را طي کند. وي تصريح کرد: قوه قضائيه نيز از ارکان مهم نظام اسلامي ماست، بنابراين از دانشجويان عزيز خواهش مي‌کنم که در همه مقاطع به اين نکته توجه کنند که نبايد رفتار فردي را به نام قوه قضائيه منظور کنند. فرماندار شيراز تأکيد کرد: پيگيري همه مطالبات از مسير قانون پسنديده است و فرزندان روح‌الله که دل در گرو انديشه‌هاي شهدا دارند بايد توجه و تمسک بيشتري به قوانين داشته باشند. عزيزي تأکيد کرد: امروز دور شدن از مواضع قانوني بر هيچ کس پسنديده نيست و توجه به اصول و قوانين را بيش از همه از دانشجويان انتظار داريم؛ بنابراين توهين و جسارت به ارکان نظام پذيرفته نيست. فرماندار شيراز در بيان آخرين تصميمات اتخاذ شده در اين خصوص گفت: در ادامه حوادث و اتفاقاتي که افتاد مجموع دستگاه قضايي استان احساس وظيفه کرده که پيگيري‌ها را دنبال کند؛ گرچه سزاوار بود که هماهنگي‌هاي بيشتري انجام مي‌شد.
به گفته وي اين موضوع چون يک خواسته دانشجويي است بايد در کميسيون دانشجويي استانداري مورد بررسي قرار گيرد و برادران ما در دستگاه قضايي نيز قرار شد موضوع را به تصميمات کميسيون دانشجويي موکول کنند. فرماندار شيراز در پايان با اعلام اينکه دانشجوياني که نگاه آنها عدالت‌خواهانه است اجازه بدهند اين بحث در مسيري که توافق شده پيگيري شود، از دانشجويان خواست به تجمع خود در اين ساعت پايان بخشند. مجري برنامه پس از سخنان فرماندار شيراز اعلام کرد: اين پي گيري‌ها باعث تضعيف نظام نمي‌شود؛ بلکه عملکرد برخي افراد داخل قوه قضاييه است که ممکن است موجب تضعيف نظام شود. در پايان دانشجويان با قرائت بيانيه‌اي به تجمع خود پايان دادند.