خرید شال تذکر پيرمؤوذن به عدم پاسخگويي متکي

نماينده اردبيل در جلسه علني مجلس از حضور نداشتن منوچهر متکي، وزير امور خارجه در مجلس براي پاسخگويي به پرسش وي درباره نتايج سفر پوتين به ايران انتقاد کرد.
به گزارش خبرگزاري مهر، نورالدين پيرموذن، نماينده اردبيل در جلسه علني امروز مجلس، در تذکر اخطار قانون اساسي با استناد به اصل 88 و 77 قانون اساسي و ماده 194 آيين‌نامه داخلي خطاب به حداد عادل گفت: وجود مجلس پرسشگر و جستجوگر و دولت پاسخگو، دو محور رسيدن به توسعه‌يافتگي است، پس پرسش تنها مکانيسم، پرسش و پاسخ و اعمال اهرم نظارتي توسط نمايندگان ملت است.
وي افزود: اگر نظارت کارآمد و پرسشگرانه مجلس اعمال شود، بسياري از نابساماني‌هايي را که در کشور است، شاهد نخواهيم بود.
نماينده اردبيل با بيان اين‌که يک ماه پيش 28 مهر ماه در پي سفر پوتين، رئيس‌جمهور روسيه به ايران درباره رهاورد و نتايج اين سفر و پرسشي تقديم هيئت رئيسه کردم، افزود: در ماده 194 مي‌گويد: وزير مورد پرسش بايد حداکثر ده روز پس از ابلاغ پرسش در مجلس حضور يافته و پاسخ دهد، مگر آن که وزير رسما با عذر موجه تقاضاي تأخير حداکثري براي يک ماه در مجلس را داشته باشد.
پيرموذن خطاب به حداد عادل تصريح کرد: خواهش مي‌کنم دفاع از جايگاه مجلس و نمايندگان را در اولويت کار خود قرار دهيد.
غلامعلي حداد عادل، رئيس مجلس، در پاسخ به تذکر پيرموذن گفت: کميسيون امنيت ملي انشاءالله پيگيري مي‌کند آقاي متکي وزير امور خارجه در فرصت‌هايي که در داخل کشور تشريف دارند، به مجلس آيند و به اين پرسش پاسخ دهند.