خرید شال رایزنی سعدحریری با سران روس در مسکو

رئیس فراکسیون اکثریت پارلمان لبنان و از سران برجسته گروه موسوم به 14 مارس امروز در مسکو با وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد؛ وی در ادامه به دیدار پوتین خواهد رفت.

به گزارش مهر به نقل ازخبرگزاری کویت، سرگئی لاوروف امروز درنشست مشترک خود با سعد الحریری رئیس فراکسیون اکثریت پارلمان لبنان گفت : ما امیدواریم که لبنانی ها بتوانند با انتخاب رئیس جمهوری آتی، وفافق ملی را درکشور خود حفظ کنند.

وزیرامورخارجه روسیه همچنین از تلاشهای سعد الحریری برای عادی سازی اوضاع لبنان تمجید کرد.

حریری درنشست امروز خود درمسکو تصریح کرد: لبنان مرحله تاریخی مهمی را پشت سر می گذارد. وی درعین حال با اشاره به نقش روسیه درمنطقه خاورمیانه بر اهتمام لبنان و کشورهای عربی به تقویت نقش روسیه با هدف برقراری صلح و ثبات درمنطقه تاکید کرد.

رئیس فراکسیون اکثریت پارلمان لبنان روزگذشته برای دیداری کوتاه وارد مسکو شد؛ قراراست حریری با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز دیدار کند.

انتخابات ریاست جمهوری لبنان تاکنون سه بار به تعویق افتاده است. این انتخابات قرار بود 25 سپتامبر برگزار شود، اما به علت به حد نصاب نرسیدن تعداد نمایندگان به 23 اکتبر(اول آبان) موکول شد، اما نبیه بری رئیس پارلمان لبنان یک روز پیش از برگزاری آن، به علت عدم توافق گروه های سیاسی لبنان در مورد انتخاب رئیس جمهور، تعویق نشست پارلمان را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، به 12 نوامبر(21 آبان) موکول کرد که این تاریخ نیز بار دیگر به تعویق افتاد و قرار است فردا چهارشنبه(30 آبان) برگزار شود.