خرید شال مشرف 3400 تن را آزاد كرد

مقامات پاکستان، حدود 3400 را که در جريان برقراري وضعيت فوق‌العاده بازداشت کرده بودند، آزاد کرده‌اند، ولي شماري از شخصيت‌هاي سرشناس سياسي، هنوز آزاد نشده‌اند.يک سخنگوي وزارت کشور پاکستان گفت: عده ديگري از بازداشت شدگان نيز به زودي آزاد مي‌شوند.
در همين حال، در شهر کراچي در جنوب پاکستان، حدود 150 روزنامه‌نگار که قصد تظاهرات عليه برقراري وضعيت فوق‌العاده را داشتند، بازداشت شده‌اند. پليس کراچي با توسل به زور، در صدد پراكندن روزنامه‌نگاران برآمد.
در تحولي ديگر، رئيس کميسيون انتخابات پاکستان، ‌اين خبر را تأييد کرد که انتخابات پارلماني در تاريخ هشتم ژانويه برگزار خواهد شد.
اعضاي ارشد حزب مردم پاکستان که رهبري‌اش با بي‌نظير بوتو است، در کراچي تشکيل جلسه داده‌اند تا درباره تحريم انتخابات تصميم بگيرند.
 
منتقدان پرويز مشرف، رئيس‌جمهوري پاکستان مي‌گويند: با توجه به‌ اين‌که قانون اساسي به حال تعليق درآمده، بسياري از فعالان سياسي بازداشت و کانال‌هاي تلويزيوني مستقل بسته شده‌اند، انتخابات معتبر نخواهد بود.
روز دوشنبه، 19 نوامبر، ديوان عالي پاکستان، برخي از اعتراضات به انتخاب مجدد پرويز مشرف به رياست‌جمهوري ‌اين کشور را رد کرد.
 
ديوان عالي پاکستان، که عاليترين مرجع قضايي پاکستان است و حق اظهارنظر درباره قانون اساسي را دارد، با حضور قضاتي که به تازگي از سوي ژنرال مشرف به عضويت دادگاه منصوب شده‌اند، تشکيل جلسه داده و پنج مورد از اعتراضات نسبت به نتيجه انتخابات رياست جمهوري را وارد ندانسته بود.
ژنرال مشرف در‌ اين انتخابات برنده شد.
 
قضات دادگاه رسيدگي به يک مورد ديگر از اعتراضات را به اواخر هفته جاري موکول کردند.
بيشتر ‌اين اعتراضات درباره غيرقانوني بودن شرکت ژنرال مشرف در انتخابات بدون کناره‌گيري از سمت ارتشي خود و درخواست ابطال نتيجه انتخابات بوده است.