خرید شال چمران: بودجه امسال مترو پرداخت نشده

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: به رغم تلاش های صورت گرفته و گذشت هشت ماه از سال، هنوز بودجه قطار شهری (مترو) تهران و دیگر شهرها داده نشده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مهدی چمران که امروز در مجلس حضور یافته بود، در مصاحبه با خبرنگاران درباره علت پرداخت نشدن بودجه مترو افزود: این را از دولت بپرسید؛ چون ما برای تخصیص این بودجه تلاش بسیاری کرده ایم.

عضو ائتلاف آبادگران در پاسخ به این سؤال که چقدر جبهه متحد اصولگرایان را قبول دارید و چرا هنوز عضوی از طرف آقای قالیباف و یا آبادگران در این جبهه حضور ندارد گفت: ایده آل این است که همه این افراد یا گروه ها در جبهه متحد اصولگرایان حضور داشته باشند و البته دوستان تلاش می کنند این ایده آل تحقق یابد.

وی با بیان اینکه نمی دانم هنوز به این ایده آل رسیده اند یا خیر ادامه داد: آبادگران باید در این زمینه و درباره حمایت خود فکر کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سؤالی درباره یکی از مواد لایحه ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مبنی بر تخفیف 50 درصدی عوارض ساخت و ساز به قشرهای کم درآمد گفت: تخفیف دادن به هر میزان که باشد خوب است و ما نیز با آن موافقیم ولی به شرط آنکه این تخفیف به گونه ای جبران شود.

چمران با بیان اینکه در برخی شهرهای کوچک پول رفتگران و کارمندان با دو سه ماه تأخیر پرداخت می شود گفت: با این تخفیف دادن ها و بدون تعیین جایگزین این شهرها دچار مشکل خواهند شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در برخی شهرها که شوراهای شهر می خواهند شهردار اصلاح طلب انتخاب کنند با مخالفت استاندار رو به رو می شوند گفت: دلیل این موضوع را باید از خود استانداران که این کارها را انجام می دهند پرسید.

چمران در پاسخ به این ادعا که در شهر کرمانشاه این اتفاق افتاده است گفت: در کرمانشاه این طور نبوده بلکه دلیل آن مسائل دیگری بوده است.

وی با بیان اینکه از انحلال هر شورایی ناراحت می شویم گفت: با اینکه باب انحلال باز شود صد در صد مخالفیم.

چمران درباره احداث منوریل نیز گفت: چون هنوز احداث نشده است درباره آن بحثی ندارم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سؤالی درباره پرونده اختلاس حبیب اللهیان معاون سابق شهرداری گفت: این موضوع کذب است.

وی افزود: حبیب اللهیان یکی از شخصیت های کم نظیر و سالم، معتقد و دانشمند در رشته تخصصی شهرسازی است و شایعه اختلاس وی حقیقت ندارد.